Pobiednik Mały i Wielki

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich Pobiednik Mały

Jest to nowo powstałe  Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich Wsi Pobiednik Mały. 

W dniu 28 lutego 2015 roku w Pobiedniku Małym miało miejsce zebranie założycielskie, mające na celu utworzenie Stowarzyszenia: Koło Gospodyń Wiejskich Wsi Pobiednik Mały. Podczas zebrania podjęto uchwałę o powstaniu KGW w Pobiedniku Małym oraz wybrano Zarząd i Komisję Rewizyjną w składzie: 

Zarząd
- Prezes Zarządu- Aneta Dudziak
- Wiceprezes Zarządu– -Julia Serafin

- Wiceprezes Zarządu –- Anna Migdał
- Sekretarz Zarządu- Monika Syguła
- Członek Zarządu- –Marianna Migas
- Członek Zarządu- –Bożena Migas

Komisja Rewizyjna 
- Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej - Dorota Stachaczyk
- Członek Komisji Rewizyjnej – Małgorzata Solarz
- Członek Komisji Rewizyjnej – Mieczysława Stawarz

 

 

W dniu 10.02.2019r. odbyło się walne zebranie sprawozdawcze z 4 letniej działalności KGW Pobiednik.

 

Zostal wybrany nowy zarząd Koła w składzie:

 

Prezes - Anna Dziega
Wice-prezes - Tomasz Świstak 
Sekretarz - Bożena Migas
Skarbnik - Bozena Rodak
Członek zarządu Aneta Dudziak
Członek zarządu Julia Serafin


Skład komisji rewizyjnej 
Przewodnicząca - Dorota Stachaczyk
Członek komisji - Marianna Migas
Członek komisji - Anna Migdał 

 

Dane adresowe:

Siedzibą KGW jest budynek remizy OSP w Pobiedniku Małym
e-mail: kgw.pobiednik@interia.pl 
NIP: 682-177-08-19
Regon: 36141244400000
Nr rachunku bankowego: 03 8597 0001 0050 0507 1180 0001

            Koło Aktywnie uczestniczy w działalności społecznej, Panie wzajemnie się inspirują, dzielą przepisami pasjami i talentami.  Podnoszą kwalifikacje poprzez szerszy dostęp do kultury, praktycznych porad oraz rozrywek.  Towarzyszą w codziennym życiu  mieszkańców,  uczestniczą w działaniach wzajemnie się wspierających  jak również nawiązywać współpracę z innymi organizacjami.

            Są  najliczniejszym kołem działającym w gminie Igołomia - Wawrzeńczyce,  liczącym aż 35 kobiet i  jednego mężczyznę. To cukiernik, Grzegorz Migas, piekący wspaniałe serniki. 

 Mimo, że działają   niedługo mogą  pochwalić się odbytym kursem Decoupage a  wykonane prace zostały docenione i wyróżnione w konkursie ,,Nasze talenty i pasje, w kwartalniku "mojeKGW".

            Na naszym pierwszym zorganizowanym spotkaniu z okazji Dnia Kobiet  każda wykonała to co umie robić najlepiej i była to doskonała okazja do poznania umiejętności  pań. Okazało się ze wiele pań ma ukryte talenty. Było mnóstwo śmiechu i zabawy a czas umilał miejscowy muzyk.

            Dużym wyzwaniem dla KGW  wspólnie z Gminnym  Ośrodkiem Pomocy Społecznej  była organizacja podsumowania projektu systemowego NOWA DROGA. Był to projekt  "Aktywizacji społeczno-zawodowej osób biernych zawodowo z terenu gminy Igołomia-Wawrzeńczyce". Wydarzenie połączone było  równocześnie  z happeningiem na rzecz chorych na autyzm pod patronatem Starosty Krakowskiego, który jednocześnie był odpowiedzią na konkurs ogłoszony na terenie naszego powiatu na najbardziej niebieską gminę. Majowy piknik należał do bardzo udanych – dopisali goście, pogoda, oraz humory.

            W sierpniu 2015 r. KGW zorganizowało  "Dożynki wiejskie". W kościele parafialnym odbyła się uroczysta Msza święta podczas której, został poświęcony Wieniec Dożynkowy wykonany przez KGW oraz chleb wypiekany w tradycyjny sposób. Następnie odbył się  blok artystyczno-rozrywkowy, konkursy dla dzieci, stół słodkości, grill oraz zabawa taneczna.

            Poprzez przygotowanie posiłku dla biegaczy i ufundowanie nagród przyczyniliśmy się do wsparcia II Biegu Charytatywnego  gdzie dochód był przeznaczony na cele WTZ w Pobiedniku Małym (Warsztaty Terapii Zajęciowej dla osób niepełnosprawnych ).

            Największe podziękowania i pochwały  działalności KGW otrzymało  uczestnicząc w VIII Małopolskim Święcie Warzyw w dniu 6.09.2015 r. . Wiele wspaniałych słów uznania od wójta gminy Igołomia - Wawrzeńczyce Józefa Rysaka  i władz Gminy, jak również zaproszonych gości za: działalność, prezentacje potraw regionalnych, degustację oraz udział w licznych konkursach. Była to doskonała okazja do zaprezentowania  pięknych strojów w których godnie prezentuje się  stowarzyszenie.  Same je zaprojektowałyśmy - mówi Katarzyna Kapała. Są to czerwone spódnice z białymi fartuszkami i bluzki sznurowane czerwonymi tasiemkami.

            Dzięki wsparciu lokalnych władz i sponsorów udało nam się wyremontować pomieszczenie (remiza OSP), które użytkujemy.  Zakupiono szkliwo, lodówkę i wiele potrzebnych rzeczy.

            Są  młode, kreatywne, pełne   chęci i zapału do pracy.     Chcą   ukazywać piękno naszego regionu pielęgnować  kulturę i tradycję.  Poprzez zorganizowanie wystaw, degustacji potraw mają  za cel promowanie  tradycyjnych produktów wiejskich i zdrowego trybu życia, integrację mieszkańców i okolic pobudzenie ich do aktywnego życia

 

Artykuły

Przejdź do - Zakończenie warsztatów MasterChef
7 października 2021

Zakończenie warsztatów MasterChef

Dzialo się działo.....moc atrakcji i istne szaleństwo....takie dziś mieliśmy zakończenie warsztatów MasterChef. Pomimo brzydkiej pogody udało się wszystko.
Było troszkę inaczej... nasze zaproszenie przyjęły dzieci ze świetlicy Świetlik i seniorzy realizujący projekt "Jesien życia, wiosna możliwości " ze "Ścieżek współpracy” (międzynarodowy projekt realizowany przez Fundację Fundusz Współpracy finansowany z Europejskiego Funduszu społecznego ).

 

Czytaj więcej o: Zakończenie warsztatów MasterChef
Przejdź do - PANCAKESY w KGW Pobiednik Mały i Wielki
4 października 2021

PANCAKESY w KGW Pobiednik Mały i Wielki

Nic dodać nic ująć ...pyszne....klasyczne pancakesy, czyli naleśniki amerykańskie. Odpowiednio przygotowane są mięciutkie i bardzo puszyste. Bardzo smaczne. Tradycyjnie podawane są z syropem klonowym, ale pasuje do nich również każdy słodki dodatek, jaki używa się do zwykłych naleśników. Idealne na śniadanie
Jesteśmy pewni że na stałe zagoszczą w waszych domach.
Wielkie brawa dla wszystkich uczestników warsztatów MasterChef z wyróżnieniem dla Michała który od początku swoim zaangażowaniem zostaje Liderem całej grupy
Niestety zbliżamy się ku końcowi, w środę ostatnie nasze spotkanie. Będzie troszkę inaczej...........Ale to niespodzianka
A oto przepis :
Czytaj więcej o: PANCAKESY w KGW Pobiednik Mały i Wielki
Przejdź do - UWAGA - ZMIANA TERNIMÓW
16 września 2021

UWAGA - ZMIANA TERNIMÓW

Z przyczyn od nas niezależnych następuje zmiana w harmonogramie warsztatów MasterChef.
Zapraszamy 3 października o godz 16 -18 oraz na zakończenie 6 października o godz 15
Przejdź do - Nasza kolejna propozycja PROZIAKI
12 września 2021

Nasza kolejna propozycja PROZIAKI

Co zrobić kiedy brak chleba, bułek, drożdży czy zakwasu? ...........
Pyszne domowe PROZIAKI czyli jeden z ciekawszych regionalnych przepisów na "placki na prozie", czyli na sodzie. Zapraszam do szykowania, bo to proste i przyjemne zajęcie. Można je jeść i na słodko i na ostro.
Proziaki smakują wyśmienicie podawane ze szklanką zsiadłego mleka lub twarogiem zmieszanym ze śmietaną i szczypiorkiem.
Sprawdzi się tu również sos lub
masło czosnkowe , miód, konfitura.
Składniki na proziaki:
1 szklanka kefiru
jajko
1/2 łyżeczki soli
1 łyżeczka cukru
1 łyżeczka sody oczyszczonej
ok. 500 g mąki
Aby przygotować proziaki należy do większej miski przelać kefir, dodać jajko, sól, sodę i cukier. Następnie wszystkie składniki należy rozbełtać. Cały czas mieszając należy dodawać tyle mąki, aby wyrobić gładkie i elastyczne ciasto. Potem proziaki należy rozwałkować na grubość ok 1-1,5 cm i dużą szklanką wykrawać krążki. Na koniec pieczemy proziaki na patelni bez tłuszczu na niewielkim ogniu około czterech minut z każdej strony. Proziaki są gotowe do podania.
Zajęcia kulinarne MasterChef
Projekt dofinansowano ze środków programu Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności realizowanego przez Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj lokalnie. Stowarzyszenie Korona Północnego Krakowa.
Stowarzyszenie Korona Północnego Krakowa
Przejdź do - Nie mogło być inaczej - PIZZA
30 sierpnia 2021

Nie mogło być inaczej - PIZZA

Co tu się wydarzyło ? domowa pizza ehh, ten zapach, smak i składniki wypadające z każdego kawałka z powrotem na talerz....Pychota.....
Wiadomo pizzy nigdy nie dość !!
Zajęcia kulinarne MasterChef
Projekt dofinansowano ze środków programu Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności realizowanego przez Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj lokalnie.
Przejdź do - MasterChef - czas na gofry
26 sierpnia 2021

MasterChef - czas na gofry

GOFRY owsiane są świetną alternatywą na śniadanie dla zwykłych płatków z mlekiem! Zdrowe, pyszne i pożywne śniadanie wcale nie musi być nudne !  dziewczyny spisały się na medal ....kolejka nie miała końca
Zajęcia kulinarne MasterChef
Projekt dofinansowano ze środków programu Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności realizowanego przez Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj lokalnie. Stowarzyszenie Korona Północnego Krakowa.
Przejdź do - MasterChef - masa cukrowa
23 sierpnia 2021

MasterChef - masa cukrowa

Masa cukrowa ...jak ją wykorzystać ? ..najlepiej ulepić z niej figurki...a jak się znudzą to zwyczajnie...zjeść! Tylko nie pomylcie z plasteliną
Dzis wyszło fantastycznie, dekoracja tortów nie będzie już wyzwaniem bo każdy ozdobi go z łatwością.
Zajęcia kulinarne MasterChef
Projekt dofinansowano ze środków programu ,
Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności realizowanego przez Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj lokalnie. Stowarzyszenie Korona Północnego Krakowa
Stowarzyszenie Korona Północnego Krakowa
Przejdź do - Zielono czyli Zdrowo - MasterChef
21 sierpnia 2021

Zielono czyli Zdrowo - MasterChef

Kolejne zajęcia za nami....zdrowe przekąski okazały się nie takie złe. Tu liczyła się fantazja w komponowaniu ulubionych smaków. Wyszło fantastycznie.
Zajęcia kulinarne MasterChef
Projekt dofinansowano ze środków programu ,
Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności realizowanego przez Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj lokalnie. Stowarzyszenie Korona Północnego Krakowa
Stowarzyszenie Korona Północnego Krakowa
Przejdź do - Pierniczki
29 lipca 2021

Pierniczki

Pierniczki kto ich nie lubi ? Pieczenie, zdobienie ....i....jedzenie ...pychota. Starsi czy młodsi nie było znaczenia, powstały prawdziwe cudeńka. A do tego miłą niespodzianką była obecność seniorów z
,, Klub Senior + ,, w Koźlicy. Panie obdarowały nas pięknymi kwiatami oraz pudełkiem pysznych ciasteczek. Była to doskonała okazja do integracji międzypokoleniowej. Mamy nadzieję że spotkamy się jeszcze nie raz 
Zajęcia kulinarne MasterChef
Projekt dofinansowano ze środków programu ,
Przejdź do - Kolejne spotkania lokalnego MasterChef'a
28 lipca 2021

Kolejne spotkania lokalnego MasterChef'a

Kochani pamiętajcie, mała zmiana w harmonogramie , spotykamy się nieco wcześniej. 29.07 godz 11.00 - 13.00
Podpowiadamy <img src="https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t57/1/16/1f609.png" alt="

Galeria

 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie