Złotniki

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Koło Gospodyń Wiejskich ze Złotnik

To koło, działa w gminie Igołomia-Wawrzeńczyce już od dawna. Swoją siedzibę ma we wspólnym ze strażakami budynku OSP. Koło aktywne, chętne do współpracuje z Centrum Kultury i Promocji oraz Urzędem Gminy. Uczestniczy w wydarzeniach, uroczystościach na terenie gminy i promuje ją na zewnątrz. Wykazało się skutecznością w pozyskaniu środków z Unii Europejskiej z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na remont łazienek w swojej siedzibie. Panie z KGW Złotniki wraz z Radą Sołecką dbają o utrzymanie porządku na strefie rekreacyjno-sportowej.
Specjalnością Koła są ciasta i ciasteczka. Prezentują także wiejski chleb, kołacz, smalec, powidła, ser biały (bryndza) o smaku mięty, papryki.

Zarząd KGW Złotniki:
Jolanta Kisiel Przewodnicząca
Krystyna Kwiatek Zastępca Przewodniczącej
Maria Jachimczyk Skarbnik
Henryka Cygan Sekretarz
Koło Gospodyń zrzesza 20 Pań.

 

Od 13 stycznia 2019r. działa nowy Zarząd w KGW Złotniki.

Zarząd KGW Złotniki

Przewodnicząca - Małgorzata Mietła

Z-ca przewodniczącej - Dorota Galus

Skarbnik - Agnieszka Walczyk

Sekretarz - Małgorzata WilkoszWażniejsze wydarzenia z udziałem KGW Złotniki:
- udział w corocznym Małopolskim Święcie Warzyw
- reprezentowanie gminy na dożynkach powiatowo-diecejzaknych w Sułoszowej (2012 r.)
- organizacja Balu Walentynkowo - Karnawałowego (2012r.)
- spotkania opłatkowe dla seniorów (2008r., 2012 r.)
- organizacja "II Gminnego Forum Kobiet" (2008 r.) w kawiarence w Złotnikach
- udział w corocznym Małopolskim Święcie Warzyw
- udział w corocznym Pikniku Integracyjny w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Pobiedniku Małym
- udział w IX Małopolskich Dniach Dziedzictwa Kulturowego na dziedzińcu Pałacu w Igołomi (2007 r.)

Artykuły

Przejdź do - VI Wiosenny Festiwal Kulinarny w Zagórzycach - Złotniki
23 maja 2022

VI Wiosenny Festiwal Kulinarny w Zagórzycach - Złotniki

W dniu 22 maja 2022 roku w Zagórzycach Dworskich odbyła się VI edycja Wiosennego Konkursu Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich, podczas którego 10 Kół walczyło o podium.
Naszą gminę w tym roku reprezentowały dwa koła: KGW Igołomia oraz KGW Złotniki.
Czytaj więcej o: VI Wiosenny Festiwal Kulinarny w Zagórzycach - Złotniki
6 maja 2022

Konkurs "Polska od kuchni"

Gospodynie już po raz drugi wzięły udział w Konkursie "Polska od kuchni", i tym razem przeszły do etapu wojewódzkiego w trzech kategoriach:

- kulinaria

- Miss do 45

- Miss 45+

Czekamy na FINAŁ :)

6 maja 2022

Udział w Konkursie "Małopolska słodko smakuje na Wielkanoc"

Panie wzięły udział w Konkursie on line "Małopolska słodko smakuje na Wielkanoc" - otrzymały Dyplom i nagrodę książkową pt "Wielkanoc z Siostrą Anastazją"

Przejdź do - Finał konkursu Polska od kuchni
27 września 2021

Finał konkursu Polska od kuchni

W dniu 25.09.2021 r. reprezentacja naszej gminy ruszyła wczesnym rankiem w stronę stolicy by móc uczestniczyć w finale konkursu „Festiwal KGW Polska od kuchni”. Jak już wcześniej głosiliśmy członkini KGW Złotniki zdobyła I miejsce w naszym województwie w kategorii Miss wdzięku. W związku z tym wyróżnieniem zakwalifikowała się do  finału, który zorganizowany został na stadionie - PGE Narodowy.

Czytaj więcej o: Finał konkursu Polska od kuchni
Przejdź do - Dożynki Parafialne z uroczystością w Złotnikach
31 sierpnia 2021

Dożynki Parafialne z uroczystością w Złotnikach

W dniu 29 sierpnia 2021 roku odbyły się Dożynki Parafialne w kościele w Wawrzeńczycach. W tym roku organizatorami uroczystości zostało Sołectwo Złotniki. Przy prężnie działającej współpracy Koła Gospodyń Wiejskich, Ochotniczej Straży Pożarnej, Sołtysa i Rady Sołeckiej tej wsi udało się zorganizować tak bogatą w atrakcje imprezę plenerową.

Czytaj więcej o: Dożynki Parafialne z uroczystością w Złotnikach
Przejdź do - Zapraszamy wszystkich na Dożynki w Złotnikach
Przejdź do - Festiwal od kuchni - sukces naszych pań.
14 lipca 2021

Festiwal od kuchni - sukces naszych pań.

Nadszedł czas na podsumowanie naszego udziału w #FESTWALPOLSKAODKUCHNI, który odbył się w ubiegłą sobotę, w Starym Sączu. Brałyśmy udział w czterech kategoriach konkursowych (z pięciu). Wśród ogromnej konkurencji z całego województwa małopolskiego, udało się zdobyć jedną, jednakże uplasowaną na PIERWSZYM MIEJSCU nagrodę, w kategorii MISS WDZIĘKU 45+, którą zdobyła nasza DOROTKA JACHIMCZYK.
Mimo, iż w pozostałe kategorie nie zostały wyróżnione, cytując znanego przywódcę Napoleona Bonaparte: „Tylko ten nie popełnia błędów, kto nic nie robi”, dlatego nie poddajemy się i już planujemy kolejne działania.
Festiwal ten, był dla nas doskonałą okazją, przede wszystkim by zaprezentować nasze Koło i Gminę szerszej publiczności, poznać tradycje i zwyczaje innych - sąsiedzkich Kół Gospodyń. Biorąc udział w tak dużej imprezie, przyglądnęłyśmy się konkurencji , podziwiałyśmy naszą małopolską tradycję, a wrażenia i zdobyte doświadczenie będziemy mogły wykorzystać już za rok
Z niecierpliwością czekamy na finał Festiwalu, już we wrześniu, gdzie będziemy wspierać Naszą Miss Wdzięku, na Stadionie Narodowym. Trzymajcie kciuki.
Przejdź do - Zapraszamy do naszego koła
30 czerwca 2021

Zapraszamy do naszego koła

Masz ochotę wyjść z domu, aby miło, wesoło i przyjemnie spędzić czas? Na chwilę oderwać się od codziennych spraw, problemów, obowiązków, ponarzekać na "całe zło" tego świata ...Zapraszamy Cię zatem do naszego Koła, wstąp w nasze "szeregi"!!!!!!!!  Chętne Dziewczyny, Kobiety, Gospodynie zapraszamy do kontaktu, przyjdź, spotkaj się z nami, pogadaj zapoznaj się z naszą grupą. Chętnie Cię poznamy bliżej

Przejdź do - Głosujmy, wszystko w naszych rękach
29 czerwca 2021

Głosujmy, wszystko w naszych rękach

Przypominamy, ze nasze Koło walczy w czterech (z pięciu) kategorii, oto one:
1. " KOBIETA GOSPODARNA I WYJĄTKOWA" - kategoria, w której Koło zaprezentuje swoje sukcesy, osiągnięcia oraz podejmowane działania. SMS o treści POK.5115 na numer 7248
2."KONKURS ARTYSTYCZNY" to kategoria dla Pań, które w ramach Kół Gospodyń Wiejskich doskonałą swoje wyjątkowe umiejętności, w naszym przypadku będzie to skecz, który przedstawiałyśmy na XIII Forum Kobiet pt.: "50 twarzy Grażynki". SMS o treści POK.4134 na numer 7248
3. "MISS WDZIĘKU 45+" i nasza wspaniała i niezastąpiona DOROTA JACHIMCZYK. SMS o treści POK.2074 na numer 7248
4. "MISS WDZIĘKU DO 45" - Magdalena Magiera. SMS o treści POK.1088 na numer 7248
Przejdź do - Mamy to !!!
18 maja 2021

Mamy to !!!

 
Wczorajszy dzień był dla nas bardzo ważny, pełen oczekiwania i emocji, a to za sprawą ogłoszenia wyników I etapu w konkursie ogólnopolskim: Festiwal KGW - Polska od Kuchni.
Spośród 2099 zgłoszeń z całej Polski, w tym 238 z małopolski, UDAŁO nam się przejść do dalszego etapu i to w czterech, z pięciu kategorii!!!! Jesteśmy ogromnie zaskoczone, ale przede wszystkim bardzo szczęśliwe, bo już na tą chwilę, jest to dla nas ogromne wyróżnienie.
Nasze Koło będzie miało ogromną przyjemność jako jedyne reprezentować naszą Gminę, a nawet Powiat, na Festiwalu w Krynicy Zdrój, już na początku czerwca. Trzymajcie kciuki!!
Bardzo dziękujemy Rodzinie Państwa Fatyga: p.Elżbiecie, Karolinie i Damianowi<img src="https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tea/1/16/1f970.png" alt="