Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Kochamy CKiP

Ferie z CKiP

Święto Narodowe

I miejsce na Dożynkach Powiatu Krakowskiego

Orkiestra Hejnał w Przegini

Dzień dziecka w CKiP dla najmłodszych

Odlotowe wakacje z CKiP 2019 r.

Nasi aktywni seniorzy

Promocja

Wycieczka KGW

Budynek CKiP

Zegar słoneczny

IV Gminne Forum Kobiet w Odwiślu

,,Świat bez kobiet, to jak ogród bez kwiatów"
Już po raz czwarty w miejscowości Odwiśle odbyło się forum aktywnie działających kobiet z terenu gminy Igołomia-Wawrzeńczyce. Święto to stało się ze względu na swój charakter uroczystością, która zajęła w kalendarzu imprez stałe miejsce. 
Nie zabrakło wśród zaproszonych gości władz gminnych z Panem Wójtem Józefem Rysakiem na czele, a także przedstawicieli władz wojewódzkich i powiatowych. Wśród przybyłych na spotkanie osób znaleźli się: przedstawiciele władz urzędu gminy: wójt gminy p. Józef Rysak, zastępca wójta gminy p. Henryk Jończyk, sekretarz gminy p. Iwona Kubik, skarbnik gminy p. Adam Grudzień, przewodniczący Rady Gminy p. Stefan Nawrot a także goście z zewnątrz: p. Wojciech Kozak - Członek Zarządu Województwa Małopolskiego sprawujący opiekę merytoryczną i konsultacyjną nad; ochroną zdrowia, polityka społeczną, prorodzinną, środowiskową, rolnictwem, rozwojem obszarów wiejskich, P. Włodzimierz Okrajek - Dyrektor Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, p. Wiesław Woda - Poseł na Sejm RP, p.Bogdan Bogdali- Prezes zarządu Powiatowego PSL, p. Andrzej Harężlak- Prezes Wojewódzkiego Związku Kółek Organizacji Rolniczych, Pani Urszula Tarnówka- Kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego. Nad całością oprawy czuwała dyrektor Centrum Kultury i Promocji Joanna Murek, a gospodarzami uroczystości było KGW z Odwiśla. Budynek świetlicy nie mógł pomieścić wszystkich pań, które działają w KGW były tylko ich reprezentantki. Wśród zaproszonych Pań były: radne, sołtyski, dyrektorki centrów edukacji, prezeski stowarzyszeń, kierowniczki referatów i jednostek organizacyjnych z Urzędu Gminy. 
Łatwo można zauważyć, że kobiety stanowią filar jeżeli chodzi o aktywną działalność na terenie ,,małej ojczyzny" jaką jest gmina, jak również efekty ich pracy pełnej kreatywności, inwencji twórczej, nowych pomysłów można zauważyć w powiecie, województwie, kraju. Wszystkie przedstawicielki KGW ubrane były w stroje regionalne, bądź stroje, które same zaprojektowały i są charakterystyczne dla danego koła wyglądały bardzo pięknie. Pani Joanna Murek przywitała zebrane licznie kobiety i zaproszonych gości w swoim imieniu jak również organizatorek i zaprosiła do wspólnego spędzenia czasu. 
Forum miało następujący program: 
- powitanie Pań i zaproszonych gości, 
- życzenia od władz lokalnych i państwowych, 
- degustacja regionalnych i tradycyjnych potraw przygotowanych przez KGW z Odwśla, 
- koncert życzeń zespołu A G Musick pana Wojciecha Żabickiego, 
- wiosenna metamorfoza- czyli porady przedstawicieli i wizażystki p. Anny Szyszki 
szwedzkiej firmy kosmetycznej Oriflame jak zadbać o cerę, jaki makijaż wykonać, aby olśnić swoją urodą wszystkich wiosną, jesienią, latem i zimą. 
Do miejscowości Odwiśle przybyli także redaktorzy Dziennika Polskiego. Wszyscy zaproszeni goście zostali zaproszeni do wspólnego pamiątkowego zdjęcia przed budynek odrestaurowanej świetlicy wiejskiej w Odwiślu. Czas, który panie spędziły w przeddzień święta kobiet był chwilą refleksji nad czasem i rolą jaką ma do spełnienia dzisiejsza kobieta pracująca na wsi. Należy stwierdzić, że żadna z Pań nie narzekała na trud jaki wkłada w pracę w gospodarstwie, pracę w domu, aktywne zaangażowanie się w działalność to wszystko można stwierdzić z całą pewnością uszlachetnia nasze kobiety dodając im sił i pomysłów do dalszej pracy. 

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2015-10-11 15:34przez:
Opublikowano:2015-10-11 00:00przez:
Podmiot udostępniający: Centrum Kultury i Promocji w Igołomi-Wawrzeńczycach
Odwiedziny:4231

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.