Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Kochamy CKiP

Ferie z CKiP

Święto Narodowe

I miejsce na Dożynkach Powiatu Krakowskiego

Orkiestra Hejnał w Przegini

Dzień dziecka w CKiP dla najmłodszych

Odlotowe wakacje z CKiP 2019 r.

Nasi aktywni seniorzy

Promocja

Wycieczka KGW

Budynek CKiP

Zegar słoneczny

I Gminne Forum Kobiet w Stręgoborzycach

Z inicjatywy Pani Wandy Musiał, która odpowiedzialna jest w Urzędzie Gminy za sprawy kultury, promocji oraz za współpracę ze stowarzyszeniami odbyło się Pierwsze Gminne Forum Kobiet, które miało miejsce 7 marca 2007 r. w Domu Strażaka w Stręgoborzycach. Patronatem Forum objął Józef Rysak Wójt Gminy Igołomia - Wawrzeńczyce. Program spotkania obejmował szkolenia na tematy: 
- sztuka nakrywania stołu
- możliwości pozyskiwania środków unijnych na działalność społeczno-kulturalną
- promocja zdrowego stylu życia
- rola organizacji kobiecych w środowisku

Gospodarzem spotkania było Koło Gospodyń Wiejskich ze Stręgoborzyc pod przewodnictwem Anny Rokosz. Forum zaszczycił swą obecnością Wójt Gminy Józef Rysak, jego zastępca Henryk Jończyk, Przewodniczący Rady Gminy Stefan Nawrot oraz pracownik Urzędu Gminy (odpowiedzialny za sprawy kultury i sportu) Grażyna Kaczor. W spotkaniu wzięło udział 60 kobiet zrzeszonych w 8 Kołach Gospodyń Wiejskich z terenu całej gminy, a ponadto Panie pełniące funkcje radnych i sołtysów. 
Spotkanie zainaugurował kurs podawania i nakrywania do stołu, prowadzony przez doradcę Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z Karniowic Panią Joannę Grudnik. W dalszej kolejności prowadząca spotkanie Wanda Musiał zapoznała zebranych z możliwością pozyskiwania środków grantowych na działalność społeczno-kulturalną, jednocześnie podkreślając rolę kobiet w życiu codziennym. Podsumowała dotychczasową działalność Kół Gospodyń Wiejskich w naszej gminie. Panie miały możliwość wymiany doświadczeń i zastanawiały się w jaki sposób promować gminę i własne produkty regionalne. Barwne stroje krakowskie, prezentowały Panie z KGW z Dobranowic z przewodniczącą Marią Jagłą oraz KGW ze Stręgoborzyc z przewodniczącą Anną Rokosz. 
Przy suto zastawionych stołach, przygotowanych przez gospodynie ze Stręgoborzyc mile spędziły czas Panie z KGW wraz z przewodniczącymi: Zuzanna Stawinoga (KGW Igołomia), Jolanta Kisiel (KGW Złotniki), Barbara Klamra (KGW Tropiszów), Alina Paluch (KGW Koźlica), Anna Migas (KGW Żydów), Teresa Knapik (KGW Wawrzeńczyce). Spotkanie zakończyło się życzeniami od władz gminy dla Pań z okazji Dnia Kobiet. 

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2015-10-11 15:50przez:
Opublikowano:0000-00-00 00:00przez:
Podmiot udostępniający: Centrum Kultury i Promocji w Igołomi-Wawrzeńczycach
Odwiedziny:4641

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.