Zespół Zofipolanki

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Zespół śpiewaczy z oficjalną nazwą Zofipolanki rozpoczął swoją działalność w 2017r. opiekunem zespołu jest Pan Daniel Kübler-Prezes Stowarzyszenia Folklorystycznego Kuźnia. Należy zaznaczyć, że Panie równocześnie są członkiniami KGW Zofipole. Wraz z powstaniem Koła Gospodyń Wiejskich w 2007r. zaczął działać chór, a jego inicjatorką była Pani Zofia Wojtaszek, która dostarczała materiały,  były to pieśni dożynkowe i regionalne. Gospodynie występowały na Dożynkach Gminnych w Wawrzeńczycach, Igołomi, od 6 lat uświetniają swoim występem Dzień Seniora organizowany przez sołectwo Igołomia i Zofipole.Tak właśni zaczęła się historia powstania Zofipolanek.

Artykuły

Przejdź do - Krakowska spinka
27 września 2021

Krakowska spinka

W ubiegłą sobotę w Mogilanach odbywał się przegląd Spinka Krakowska, poświęcony pamięci wybitnej znawczyni tradycji regionu krakowskiego- Janinie Kalicińskiej. Grupa Śpiewcza Kopiéniocki i Muzyka Kopiénioki otrzymali pierwsze miejsca, zaś Zofipolanki zdobyły 2 miejsce.

Przejdź do - Konkurs Kolęd i Pastorałek oraz Przegląd i degustacja potraw świątecznych- WZRKiOR Plac Szczepański w Krakowie
28 maja 2019

KRAKOWSKI WIANEK 37. Przegląd Zespołów Regionalnych, Kapel, Instrumentalistów, Grup Śpiewaczych i Śpiewaków Ludowych im. Jędrzeja Cierniaka

W dniu 24.05.2019 r. reprezentanci naszej Gminy dołożyli wszelkich starań, by nasza mała ojczyzna błyszczała na podium 37. Krakowskiego Wianka.

Jak zwykle nas nie zawiedli i w dniu dzisiejszym po otrzymaniu protokołu posiedzenia Komisji Artystycznej miło mi jest ogłosić:

Czytaj więcej o: KRAKOWSKI WIANEK 37. Przegląd Zespołów Regionalnych, Kapel, Instrumentalistów, Grup Śpiewaczych i Śpiewaków Ludowych im. Jędrzeja Cierniaka
Przejdź do - Jubileuszowe XX Galicyjskie Konfrontacje Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych
13 maja 2019

Jubileuszowe XX Galicyjskie Konfrontacje Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych

W dniu 11.05.2019 r. na dębickim Rynku odbyły się Jubileuszowe XX Galicyjskie Konfrontacje Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych.

Czytaj więcej o: Jubileuszowe XX Galicyjskie Konfrontacje Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych
Przejdź do - VIII Przegląd Kolęd i Pastorałek w Krzeszowicach
16 grudnia 2018

VIII Przegląd Kolęd i Pastorałek w Krzeszowicach

W minioną sobotę, 15 grudnia, śpiewacy z naszej Gminy wzięli udział w VIII przeglądzie Pastorałek i Kolęd Ludowych Regionu Krakowskiego w Krzeszowicach. Zofipolanki zdobyły II miejsce. Serdecznie gratulujemy sukcesu

Przejdź do - 36. Krakowski Wianek
28 maja 2018

36. Krakowski Wianek

W dniach 25-27 maja 2018 r. w Szczurowej, w Parku Kępińskich odbyła się 36. edycja KRAKOWSKIEGO WIANKA - Przeglądu Zespołów Regionalnych, Kapel, Instrumentalistów, Grup Śpiewaczych i Śpiewaków Ludowych im. Jędrzeja Cierniaka

Czytaj więcej o: 36. Krakowski Wianek
Przejdź do - II Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek
8 stycznia 2018

II Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

7 stycznia 2018r. odbył się II Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek w Centrum  Aktywności Wsi Tropiszów. Podobnie jak w zeszły roku gospodarzami uroczystości były panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Tropiszowa oraz panowie z Ochotniczej Straży Pożarnej z Tropiszowa. Organizacji II Przeglądu Kolęd i Pastorałek podjęło się Centrum Kultury i Promocji w Igołomi-Wawrzeńczycach, natomiast partnerem przedsięwzięcia był poseł na Sejm RP Pan Ireneusz Raś oraz Wójt Gminy Pan Józef Rysak.

Czytaj więcej o: II Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek
Przejdź do - VII Przegląd Pastorałek i Kolęd Ludowych Regionu Krakowskiego z udziałem Zespołu Zofipolanki
17 grudnia 2017

VII Przegląd Pastorałek i Kolęd Ludowych Regionu Krakowskiego z udziałem Zespołu Zofipolanki

16 grudnia 2017r. odbył się VII Przegląd Pastorałek i Kolęd Ludowych Regionu Krakowskiego Krzeszowice 2017. Organizatorem przeglądu było Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach oraz Stowarzyszenie Rozwoju wsi Rudno.

Czytaj więcej o: VII Przegląd Pastorałek i Kolęd Ludowych Regionu Krakowskiego z udziałem Zespołu Zofipolanki
Przejdź do - XVIII Galicyjskie Konfrontacje Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych w Dębicy
23 maja 2017

XVIII Galicyjskie Konfrontacje Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych w Dębicy

13 maja 2017r. na Rynku w Dębicy odbyły się XVIII Galicyjskie Konfrontacje Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych.

Czytaj więcej o: XVIII Galicyjskie Konfrontacje Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych w Dębicy
Przejdź do - Wilkowyjce 2014
8 maja 2014

Wilkowyjce 2014

8 maja 2014r. Panie wzięły udział w Festiwalu Piosenki Ranczerskiej „Wilkowyjce 2014” w miejscowości Sanniki (okolice Torunia).

Czytaj więcej o: Wilkowyjce 2014

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie