Krzyż Komandorski Związku Żołnierzy Wojska Polskiego dla Prezesa Gminnego Koła LOK Stefana Nawrota

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
13 września 2019

Tradycją Małopolskiego Święta Warzyw jest honorowanie osób zasłużonych jako wyraz uznania dla ich zasług i działalności na rzecz gminy i regionu. Aktywne działania na rzecz społeczności lokalnych dostrzegają nie tylko włodarze Gminy, ale także Zarząd Główny Związku Żołnierzy Wojska Polskiego.

W uznaniu zasług na rzecz rozwoju, funkcjonowania Związku Żołnierzy Wojska Polskiego Kapituła Krzyża Związku uchwałą z dnia 20 sierpnia 2019 roku nadała Panu Stefanowi Nawrotowi Krzyż Komandorski Związku Żołnierzy Wojska Polskiego, który został wręczony przez płk/rezerwy Pana Marka Stasiaka Wiceprezesa Ligi Obrony Kraju.

Pan Stefan Nawrot to Przewodniczący III kadencji Rady Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce, Prezes Gminnego Koła Ligi Obrony Kraju w Igołomi-Wawrzeńczycach oraz od 2016 roku Prezes Małopolskiej Organizacji Wojewódzkiej Ligi Obrony Kraju. Dzięki zaangażowaniu Pana Stefana Nawrota w grudniu 2008 roku w GCE w Igołomi rozpoczęło swoją działalność Gminne Koło Ligi Obrony Kraju.Koło liczące 6 sekcji zapewnia bezpieczny i aktywny odpoczynek dzieci, młodzieży i dorosłych z terenu gminy i nie tylko. Działalność, zaangażowanie, pasja Pana Stefana a przede wszystkim bardzo dobry kontakt z młodzieżą przyczynia się do realizacji zadańoświatowo-wychowawczych, rozwijaniu zainteresowań i umiejętności ważnych z punktu widzenia zdolności obronnej Państwa. Zawodnicy LOK mogą poszczycić się wieloma osiągnieciami na zawodach o randze powiatowej, wojewódzkiej a także międzynarodowej. Członkowie organizacji uczestniczą w uroczystościach gminnych, wspierają uroczystości organizowane na rzecz osób słabszych i potrzebujących. Pan S. Nawrot zabiega o pozyskanie środków na działalność organizacji. W roku ubiegłym Koło Ligii Obrony Kraju w Igołomi-Wawrzeńczycach obchodziło Jubileusz swojej 10 letniej działalności. Życzymy dalszych sukcesów i kontynuacji tak wspaniałej działalności.

                                                                                                                                                       

 

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie