Jubileusz 65-lecia Grupy Kolędniczej "PASTERZE"

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

21 stycznia 2017r. odbyło się spotkanie pod nazwą „Biesiada z kolędą” w Domu Ludowym w Koźlicy. Uroczystość ta była połączona z obchodami jubileuszu 65-lecia Grupy Kolędniczej „PASTERZE”.

Organizatorami i gospodarzami spotkania było Koło Gospodyń Wiejskich z Koźlicy. Wszystkich przybyłych gości powitała przewodnicząca KGW Pani Alina Paluch. Wśród gości nie zabrakło Wójta Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce Józefa Rysaka, z-cy wójta Pan Henryka Jończyka, Dyrektora CKiP Agnieszki Wawrzeń, Władysława Kusińskiego, oraz radnych i sołtysów z naszej gminy. Biesiadę rozpoczęto od przypomnienia długiej, bo aż 65 letniej, ale za to bardzo ciekawej historii Grupy Kolędniczej PASTERZE. W grupie są: Pan Piotr Paluch, który jest głównym mentorem kultywowania i przekazywania tradycji polskiej wsi, Pan Daniel Paluch, Pan Łukasz Świeczka, Robert Świeczka, Pan Marcin Strzelecki, Pan Eryk Drzewiecki oraz Pan Piotr Guzik. W tym miejscu nastąpiło także wręczenie przez Pana Wójta oraz Panią Dyrektor CKiP podziękowań i symbolicznego prezentu uznania dla kolędników. Wójt Gminy Pan Józef Rysak mówił: „W imieniu Samorządu Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce składam wyrazy szacunku i podziękowania dla "PASTERZY" z Koźlicy. Dziękuję za Wasze piękne dzieło, jakim jest kolędowanie. Dziękuję za lata Waszej pracy, pracy społecznej na chwałę Bogu i ludziom.” Później nastąpiła najbardziej oczekiwana przez gości chwila występu Grupy Kolędniczej PASTERZE. To, dzięki ich zaangażowaniu i wytrwałej pracy możemy do dzisiaj słyszeć i widzieć to co przedstawiali nasi pradziadowie. PASTERZE prezentują pastorałkę z XVIII w. Występ zakończyły gromkie brawa.

Gospodarze uroczystości, a więc Panie z KGW z Koźlicy przygotowały dla gości poczęstunek z tradycyjnymi potrawami i ciastami. Po poczęstunku przyszedł czas na wspólne śpiewanie kolęd. Miło było słuchać jak cała sala przy akompaniamencie heligonki śpiewała kolędy. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni, że mogli spotkać się, porozmawiać, pokolędować. Takie wspólne kolędowanie umożliwia budowanie więzi społecznej, a tym samym jest sposobem aby miło spędzić czas.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich KGW, które włączyły się czynnie do udziału w „Biesiadzie z kolędą” .

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie