DZIEŃ SENIORA W STRĘGOBORZYCACH

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

7 lutego 2009 r. w siedzibie Stowarzyszenia Wspierania Aktywności Lokalnej w Stręgoborzycach odbył się uroczysty Dzień Seniora.

Punktualnie o 11.00 pojawili się zaproszeni goście, których witała Pani Prezes - Wioletta Klęk, sołtys wsi, Pan Zbigniew Zając oraz panie z Koła Gospodyń Wiejskich w krakowskich strojach. Wśród znamienitych gości byli: ksiądz infułat Jerzy Bryła, ksiądz dziekan Feliks Formas, ksiądz wikary Grzegorz Zastawny, z-ca wójta gminy Igołomia -Wawrzeńczyce, Pan Henryk Jończyk, przewodniczący Rady Gminy, Pan Stefan Nawrot. 

Na spotkanie przybyło wielu seniorów ze Stręgoborzyc. Pobyt w świetlicy prowadzonej przez gminę i Stowarzyszeni uświetnili artyści z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla dzieci niesłyszących z Krakowa. Jasełka w ich wykonaniu pobudziły wrażliwość i doznania widzów. Artyści byli tak wspaniali, że 3-krotnie podnoszona była kurtyna, a seniorzy nadal bili gromkie brawa!!!! 

Świetlica w Stręgoborzycach może się pochwalić bogatym wyposażeniem: bilard, piłkarzyki, stół do ping-ponga, "mały atlas" do ćwiczeń, 3 komputery z dostępem do internetu i inne sprzęty do gry i zabawy. Codziennie korzysta z nich młodzież, a od czasu do czasu także inni mieszkańcy. Wyposażenie świetlicy zostało zakupione z budżetu gminy i ze środków zdobytych przez Stowarzyszenie z Fundacji Rozwoju Wsi. Gratulujemy organizatorom, a seniorom życzymy wielu radosnych i pogodnych dni takich jak ten dzisiejszy. 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie