Aktywna integracja z kulturą (marzec 2012)

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Mieszkańcy Stręgoborzyc i Żydowa uczestniczą w projekcie pt "Aktywna integracja z kulturą", którego realizatorem jest Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej w Stręgoborzycach. 

Spotkanie z pracodawcą to szczególny moment dla każdej osoby poszukującej pracy. Wzbudza wiele emocji i stresu. W czasie takiej rozmowy z pracodawcą można najpełniej i najlepiej zaprezentować swoją osobę. W stresie można też popełnić najwięcej błędów, które wpłyną negatywnie na ocenę kandydata przez pracodawcę. Stąd cykl warsztatów w projekcie ma przygotować potencjalnego kandydata tak, by wskazywał swoje mocne strony. Każdy je ma, wystarczy tylko dobrze się zaprezentować. Cykl warsztatów w projekcie napisanym przez Panią Wiolettę Klęk (Prezes Stowarzyszenia) obejmuje: krótki kurs komputerowy (30 godzin), doradztwo zawodowe (10 godzin), spotkanie z psychologiem (10 godzin), spotkania z wizażystą (10 godzin). Zajęcia komputerowe odbywają się w użyczonej Sali komputerowej w szkole w Wawrzeńczycach, natomiast pozostałe zajęcia w budynku świetlicy Stowarzyszenia (dawna szkoła w Stregoborzycach). 
Cele projektu: 
- podniesienie samooceny oraz pewności siebie poprzez nabycie umiejętności interpersonalnych
- zaktywizowanie do rywalizacji na otwartym rynku pracy poprzez umiejętności zdobyte na warsztatach
W ramach projektu "Aktywna integracja z kulturą" realizowane jest zadanie pt. "Spotkania z kulturą", które obejmuje szereg spotkań kulturalnych, które jednocześnie będą integrować wszystkich uczestników projektu. Uczestnicy projektu uczestniczyli już w 3 wyjazdach do Krakowa. Pierwsze spotkanie z kulturą miało miejsce w kinie Plaza Ciemna City na seansie "Listy do M", w drugim uczestnicy oglądali trzy wystawy przygotowane w Muzeum Sztuki i Kultury Japońskiej pt. "Udo Kaller - Fuji San" (drzeworyt, malarstwo i wystawa interaktywna z głównym motywem najwyższego szczytu Japonii) oraz wystawę w Muzeum Narodowym w Krakowie (Sukiennice). 
Spotkania mają na celu edukację personalną uczestników, kształtują pro-aktywną postawę. Umożliwiają także nabycie umiejętności aktywnej wymiany doświadczeń pomiędzy uczestnikami. Człowiek tworząc kulturę i korzystając z niej doskonali swe uzdolnienia, kształtując osobowość, rozwija się jako osoba.