Wizyta studyjna LGD Puszcza Kozienicka oraz LGD Dziedzictwo i Rozwój

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
16 października 2019

W dniu 16.10.2019r. mieliśmy przyjemność gościć dwie Lokalne Grupy Działania LGD które były bardzo zainteresowane ważnymi w naszej Gminie obiektami
Niestety czas bardzo nas ograniczał i program zawężony został do Obiektu Sportowego Wiarusy, Izbę Pamięci w Stręgoborzycach oraz Pałacu w Igołomi.

Punktualnie o godzinie 10:00 rozpoczęła się wizyta na Wiarusach. Grupę zainteresowanych osób przywitała Pani Dyrektor CKiP, która przybliżyła wszystkim informacje o Gminie, jej charakterystykę oraz organizacje, stowarzyszenia działające na jej terenie.
Wyczerpująco o zdobytych funduszach, które w ogromnym stopniu wpłynęły na obecny wygląd tego miejsca opowiadała Pani Anna Sroga. To właśnie ona reprezentowała w tym dniu gospodarza Gminy, który ze względu na wcześniejsze zobowiązania nie mógł być obecny razem z nami.
Najwięcej o klubie mógł powiedzieć gospodarz tego miejsca Pan Wojciech Żabicki. Wprowadził on wszystkich w wielkie zdumienie opowiadając jak przy wspaniałej współpracy z władzami Gminy, pozyskanych środkach, bardzo dobrym obecnym zarządzie Klubu oraz pomocy mieszkańców można zmienić zwyczajne wiejskie boisko w przepiękny, profesjonalny obiekt sportowy, który służy wszystkim chętnym mieszkańcom. Furorę wśród towarzystwa zrobił ochroniarz strefy sportowej – groźna bestia – pies Pan Wojciecha – to on pilnuje tam porządku ;-)
Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Izby Pamięci. Pani Eleonora Kusińska przybliżyła historię budynku, w którym znajduje się Izba oraz pokazała zebrane cenne pamiątki. Najmilszym akcentem dla przybyłych gości była chwila relaksu i słodkości. Wszyscy delektowali się pysznymi ciastami, które przygotowała „Z miłości do Słodkości” Pani Aneta Dudziak. Przypomnijmy, że produkty Pani Anety znalazły się w Katalogu produktów i usług objętych znakiem jakości Spichlerz Koronny.
Ostatnim miejscem podziwianym przez przyjezdnych był pałac w Igołomi. Do oglądania udostępniona została sala balowa, boczna sala oraz zdobyte przez archeologów zgromadzone, podziemne skarby.
Miło nam jest witać kolejne grupy. Jeszcze bardziej cieszy nas fakt, że inni chcą i podziwiają tereny naszej Gminy i obiekty, które się na niej znajdują