Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Kochamy CKiP

Ferie z CKiP

Święto Narodowe

I miejsce na Dożynkach Powiatu Krakowskiego

Orkiestra Hejnał w Przegini

Dzień dziecka w CKiP dla najmłodszych

Odlotowe wakacje z CKiP 2019 r.

Nasi aktywni seniorzy

Promocja

Wycieczka KGW

Budynek CKiP

Zegar słoneczny

Czas podsumowań w Stowarzyszeniu Korona Północnego Krakowa

Dobiega końca okres wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju w latach 2015-2024. Dla naszego Stowarzyszenia ostatnie miesiące to czas podsumowań oraz wielu wydarzeń. Wiosenny, sobotni dzień 27 kwietnia 2024r. obfitował w Centrum Integracji Społecznej w Zielonkach w wiele emocji, wrażeń i atrakcji. Tego dnia odbyły się dwa ważne dla naszego Stowarzyszenia wydarzenia: ósma już edycja Wiosennego Festiwalu Kulinarnego oraz Konferencja podsumowująca i promująca efekty wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju w latach 2015-2024.

 

I tak w ramach podsumowania chcielibyśmy się pochwalić, że udało nam się przeprowadzić 13 naborów na działania przedsiębiorcze (podejmowanie i rozwijanie działalności gospodarczej), w ich wyniku podpisanych zostało 35 umów o dofinansowanie na łączną kwotę 3 273 537,99 zł. Działanie z zakresu Rozwoju ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej oraz społeczno-kulturalnej cieszyło się również dużym zainteresowaniem. Efektem 11 konkursów z tego zakresu było podpisanie 20 umów o łącznej wartości 5 530 998,45 zł. Konkursy na tzw. projekty grantowe przyniosły następujące efekty: Grant „Publikacje”: 13 umów o łącznej kwocie dofinansowań 132 340,00 zł, Grant „Lokalne Dziedzictwo kulturowe”: 15 umów o wartości 382 289,80 zł, Grant „Mała infrastruktura sportowo-rekreacyjna”: 6 umów o wartości 226 212,00 zł, Grant „Edukacja i Ekologia”: 7 umów o wartości 117 864,30 zł. Wszystko to w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROW na lata 2014-2020. Dzięki powyższym projektom i inicjatywom możecie Państwo korzystać m.in. z nowych lub ulepszonych placów zabaw, terenowych siłowni  czy boisk sportowych, możecie  cieszyć oko pięknymi strojami regionalnymi, słuchać muzyki ludowej czy zaczytywać się w lokalnej historii. Nowopowstałe i rozwinięte lokalne firmy sprawiły, że w bliskim sąsiedztwie mamy dostęp do wielu innowacyjnych produktów i usług.

Nasze Stowarzyszenie zrealizowało również 3 projekty własne: „Spichlerz Koronny – wdrożenie oraz promocja marki lokalnej LGD Stowarzyszenie Korona Północnego Krakowa”, „Lokalności – targi produktów lokalnych” oraz „Śladami Korony – film promujący zachowanie dziedzictwa lokalnego LGD Stowarzyszenie Korona Północnego Krakowa”. Z kolei w ramach realizacji projektów współpracy z zaprzyjaźnionymi lokalnymi grupami działania z terenu Polski udało się wdrożyć również 3 przedsięwzięcia: „Multicel – Multimedialne Centrum Edukacji Lokalnej”, „Wymiana doświadczeń i wiedzy z zakresu dziedzictwa kulturowego partnerskich regionów” oraz „Dziedzictwo kulinarne naszą atrakcją”.

W ramach corocznej certyfikacji znakiem jakości Spichlerz Koronny - wyróżnienie to zostało przyznane łącznie 46 lokalnym produktom i usługom.

Miłym akcentem konferencji było wręczenie reprezentantom naszych sześciu członkowskich gmin, czyli Igołomia-Wawrzeńczyce, Kocmyrzów-Luborzyca, Michałowice, Słomniki, Wielka Wieś oraz Zielonki, symbolicznych statuetek z podziękowaniami. Okolicznościowymi dyplomami za wieloletnią współpracę, zaangażowanie oraz całokształt działań na rzecz mieszkańców naszego obszaru uhonorowani zostali przedstawiciele od wielu już lat współpracujących z nami organizacji pozarządowych, lokalni działacze, członkowie i sympatycy „Korony”. 

W czasie trwania konferencji w sąsiedniej, niezwykle gwarnej i kolorowej sali odbywała się kolejna już ósma edycja Wiosennego Festiwalu Kulinarnego wraz z konkursem potraw. Po raz kolejny Panie i Panowie z dziesięciu podkrakowskich Kół Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich wznieśli się na wyżyny swoich kulinarnych i artystycznych możliwości. Jury konkursowe w składzie: Pani Ewa Wachowicz- producentka, dziennikarka oraz znana autorka programów kulinarnych, Pan Marcin Polus -uznany szef kuchni i Prezes Stowarzyszenia Małopolskich Kucharzy i Cukierników, dr sztuki Iwona Siwek – Front – Artysta Plastyk, dr Mariusz Front – Dziekan wydziału Intermediów ASP, zmierzyli się z nie lada wyzwaniem podczas oceny i wyboru najlepszych potraw.

Po długich i burzliwych naradach Jury zdecydowało o przyznaniu następujących nagród: I miejsce - Koło Gospodyń Wiejskich w Wężerowie; II miejsce - Koło Gospodyń Wiejskich w Prusach; III miejsce - Koło Gospodyń Wiejskich „Nad Stawami” w Masłomiącej. Przyznano również siedem równorzędnych wyróżnień dla następujących Kół: KGW w Batowicach; KGW Cud Miód Pękowice; KGW z Koźlicy; KGW z Żydowa; KGW w Łuczycach; KGW z Ratajowa; KGW Zespół Wierzchowianie.

Jeszcze raz dziękujemy samorządowi Województwa Małopolskiego, samorządom naszych członkowskich gmin, centrom kultury, organizacjom pozarządowym, lokalnym przedsiębiorcom oraz wszystkim naszym przyjaciołom za Waszą pracę, energię i wparcie! Bez Was nie byłoby efektów naszych działań.

Tymczasem czeka nas wiele nowych wyzwań i projektów. Liczymy na Wasze zaangażowanie w ich wdrażaniu już w nowym okresie realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2023-2027. 

 

Stowarzyszenie Korona Północnego Krakowa

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2024-05-09 09:18przez:
Opublikowano:2024-05-08 00:00przez:
Podmiot udostępniający: Centrum Kultury i Promocji w Igołomi-Wawrzeńczycach
Odwiedziny:154

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.