Wielkanocny Kiermasz Świąteczny 2016

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

20 marca 2016r. w Centrum Kultury i Promocji w Wawrzeńczycach  już po raz drugi odbył się Wielkanocny Kiermasz Świąteczny.

Połączony on został z rozstrzygnięciem Konkursu na Wielkanocną Kartkę Świąteczną „Wesołego Alleluja” organizowanego przez CKiP. Honorowy Patronat nad Konkursem objął Wójt Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce Pan Józef Rysak, którego z radością gościliśmy wśród przybyłych gości.

Nie zabrakło również pani Sekretarz Urzędu Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce Iwony Kubik, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Grażyny Kaczor, Kierownika WTZ z Pobiednika Małego Alicji Glanowskiej - Sowy. Kiermasz Wielkanocny to nie tylko rękodzieło artystyczne i wszystko, co kojarzy się z najpiękniejszymi świętami, ale przede wszystkim powód do spotkania się i wspólnego przeżywania przygotowań zbliżających się wielkimi krokami Świąt Wielkiej Nocy - zwycięstwa życia nad śmiercią. Na Świątecznym Kiermaszu miał miejsce występ grupy teatralnej „Promyczek” działającej przy świetlicy środowiskowej pod opieką pani pedagog Magdaleny Kozińskiej-Pietrzyk. Przedstawienie było kabaretem bajki ”Jaś i Małgosia”, wszyscy obecni zostali wprowadzeni w radosny nastrój. Oprawę muzyczną zapewniło kółko gitarowe pod batutą Pani Joanny Ruchwy. Najważniejszym punktem dla najmłodszych gości, uczestników kiermaszu było wręczeniem przez Pana Wójta Józefa Rysaka nagród laureatom Konkursu „Wesołego Alleluja”. Nie zabrakło degustacji potraw wielkanocnych które zapewniły panie z Kół Gospodyń Wiejskich z: Igołomi, Złotnik, Tropiszowa i Pobiednika Małego. Panie przygotowały i  uraczyły gości: mazurkami, sernikiem, keksem, babką wielkanocną, nadziewanymi jajkami, pastą jajeczną, igołomskimi pierogami pieczonymi, wędlinami (dla każdego było coś dobrego). Na kiermaszu można było zakupić ozdoby wielkanocne wykonane  nie tylko przez pracowników CKiP, ale również uczestników warsztatów z rękodzieła artystycznego oraz Pań, które w tym roku chętnie przychodziły wieczorami chcąc nauczyć się zdobienia techniką decoupage. Obecne były również prace uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej z Pobiednika Małego, które cieszą się zawsze dużym zainteresowaniem. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim za przybycie, szczególne podziękowanie kierujemy do Wójta Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce Józefa Rysaka, który objął patronatem Konkurs i ufundował nagrody dla laureatów, Paniom z Kół Gospodyń Wiejskich, które zawsze chętnie wspierają wydarzenia odbywające się w CKiP jak również Kierownik WTZ Alicji Glanowskiej-Sowy, że zawsze są obecne na naszych kiermaszach, z czego bardzo się cieszymy. Dziękujemy dzieciom i młodzieży biorącej udział w naszym Konkursie i zapraszamy  za rok.
 
 

Galeria

 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie