EtnoPolska 2021 - Projekt realizowany przez Stowarzyszenie Folklorystyczne Kuźnia z Igołomi

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Zakończenie projektu
18 października 2021

Zakończenie projektu

Głównym celem zrealizowanego przedsięwzięcia jest ocalenie od zapomnienia rodzimych tradycji ludowych a tym samym ochrona dziedzictwa kulturowego poprzez zakup strojów i rekwizytów kolędniczych oraz renowację części rekwizytów grupy kolędniczej PASTERZE z Koźlicy, która istnieje bez przerwy od 1952 roku i co roku kolęduje w swojej wsi.

Czytaj więcej o: Zakończenie projektu
Przejdź do - Odnowione lalki
3 września 2021

Odnowione lalki

Lalki wróciła już do kolędników po renowacji! Potrzaskane plastikowe główki zostały posklejane, ubranka wyprane i odświeżone, a brakujące drewniane elementy zrekonstruowane. Zobaczcie sami!

Czytaj więcej o: Odnowione lalki
Przejdź do - Opasek
9 sierpnia 2021

Opasek

Jednym z założeń projektu jest odtworzenie dawnego stroju ludowego okolic Krakowa. Prezentujemy pas wiernie odwzorowany z rysunku Seweryna Udzieli zamieszczonego w austriackim czasopiśmie dotyczącym sztuki ludowej (Zeitschrift für österreichische Volkskunde, Wien 1900).

Czytaj więcej o: Opasek
Przejdź do - Renowacja lalek
2 lipca 2021

Renowacja lalek

Jednym z głównych atrybutów kolędników z Koźlicy jest szopka, w której puszczają oni lalki. W trakcie renowacji kukiełek okazuje się, że ich wykonawcy z zaangażowaniem podchodzili do tematu, dbając jednocześnie o każdy szczegół. Tak wygląda jedna z lalek po zdjęciu sukienki.

Czytaj więcej o: Renowacja lalek
Przejdź do - Otrzymaliśmy dofinansowanie
4 maja 2021

Otrzymaliśmy dofinansowanie

Stowarzyszenie Folklorystyczne Kuźnia otrzymało dotację w ramach programu EtnoPolska 2021, prowadzonego przez Narodowe Centrum Kultury na realizację zadania pt. Grupa Kolędnicza Pasterze z Koźlicy.

Czytaj więcej o: Otrzymaliśmy dofinansowanie

Galeria

  • Powiększ zdjęcie