Pobiednik Mały i Wielki

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich Pobiednik Mały

Jest to nowo powstałe  Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich Wsi Pobiednik Mały. 

W dniu 28 lutego 2015 roku w Pobiedniku Małym miało miejsce zebranie założycielskie, mające na celu utworzenie Stowarzyszenia: Koło Gospodyń Wiejskich Wsi Pobiednik Mały. Podczas zebrania podjęto uchwałę o powstaniu KGW w Pobiedniku Małym oraz wybrano Zarząd i Komisję Rewizyjną w składzie: 

Zarząd
- Prezes Zarządu- Aneta Dudziak
- Wiceprezes Zarządu– -Julia Serafin

- Wiceprezes Zarządu –- Anna Migdał
- Sekretarz Zarządu- Monika Syguła
- Członek Zarządu- –Marianna Migas
- Członek Zarządu- –Bożena Migas

Komisja Rewizyjna 
- Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej - Dorota Stachaczyk
- Członek Komisji Rewizyjnej – Małgorzata Solarz
- Członek Komisji Rewizyjnej – Mieczysława Stawarz

 

 

W dniu 10.02.2019r. odbyło się walne zebranie sprawozdawcze z 4 letniej działalności KGW Pobiednik.

 

Zostal wybrany nowy zarząd Koła w składzie:

 

Prezes - Anna Dziega
Wice-prezes - Tomasz Świstak 
Sekretarz - Bożena Migas
Skarbnik - Bozena Rodak
Członek zarządu Aneta Dudziak
Członek zarządu Julia Serafin


Skład komisji rewizyjnej 
Przewodnicząca - Dorota Stachaczyk
Członek komisji - Marianna Migas
Członek komisji - Anna Migdał 

 

Dane adresowe:

Siedzibą KGW jest budynek remizy OSP w Pobiedniku Małym
e-mail: kgw.pobiednik@interia.pl 
NIP: 682-177-08-19
Regon: 36141244400000
Nr rachunku bankowego: 03 8597 0001 0050 0507 1180 0001

            Koło Aktywnie uczestniczy w działalności społecznej, Panie wzajemnie się inspirują, dzielą przepisami pasjami i talentami.  Podnoszą kwalifikacje poprzez szerszy dostęp do kultury, praktycznych porad oraz rozrywek.  Towarzyszą w codziennym życiu  mieszkańców,  uczestniczą w działaniach wzajemnie się wspierających  jak również nawiązywać współpracę z innymi organizacjami.

            Są  najliczniejszym kołem działającym w gminie Igołomia - Wawrzeńczyce,  liczącym aż 35 kobiet i  jednego mężczyznę. To cukiernik, Grzegorz Migas, piekący wspaniałe serniki. 

 Mimo, że działają   niedługo mogą  pochwalić się odbytym kursem Decoupage a  wykonane prace zostały docenione i wyróżnione w konkursie ,,Nasze talenty i pasje, w kwartalniku "mojeKGW".

            Na naszym pierwszym zorganizowanym spotkaniu z okazji Dnia Kobiet  każda wykonała to co umie robić najlepiej i była to doskonała okazja do poznania umiejętności  pań. Okazało się ze wiele pań ma ukryte talenty. Było mnóstwo śmiechu i zabawy a czas umilał miejscowy muzyk.

            Dużym wyzwaniem dla KGW  wspólnie z Gminnym  Ośrodkiem Pomocy Społecznej  była organizacja podsumowania projektu systemowego NOWA DROGA. Był to projekt  "Aktywizacji społeczno-zawodowej osób biernych zawodowo z terenu gminy Igołomia-Wawrzeńczyce". Wydarzenie połączone było  równocześnie  z happeningiem na rzecz chorych na autyzm pod patronatem Starosty Krakowskiego, który jednocześnie był odpowiedzią na konkurs ogłoszony na terenie naszego powiatu na najbardziej niebieską gminę. Majowy piknik należał do bardzo udanych – dopisali goście, pogoda, oraz humory.

            W sierpniu 2015 r. KGW zorganizowało  "Dożynki wiejskie". W kościele parafialnym odbyła się uroczysta Msza święta podczas której, został poświęcony Wieniec Dożynkowy wykonany przez KGW oraz chleb wypiekany w tradycyjny sposób. Następnie odbył się  blok artystyczno-rozrywkowy, konkursy dla dzieci, stół słodkości, grill oraz zabawa taneczna.

            Poprzez przygotowanie posiłku dla biegaczy i ufundowanie nagród przyczyniliśmy się do wsparcia II Biegu Charytatywnego  gdzie dochód był przeznaczony na cele WTZ w Pobiedniku Małym (Warsztaty Terapii Zajęciowej dla osób niepełnosprawnych ).

            Największe podziękowania i pochwały  działalności KGW otrzymało  uczestnicząc w VIII Małopolskim Święcie Warzyw w dniu 6.09.2015 r. . Wiele wspaniałych słów uznania od wójta gminy Igołomia - Wawrzeńczyce Józefa Rysaka  i władz Gminy, jak również zaproszonych gości za: działalność, prezentacje potraw regionalnych, degustację oraz udział w licznych konkursach. Była to doskonała okazja do zaprezentowania  pięknych strojów w których godnie prezentuje się  stowarzyszenie.  Same je zaprojektowałyśmy - mówi Katarzyna Kapała. Są to czerwone spódnice z białymi fartuszkami i bluzki sznurowane czerwonymi tasiemkami.

            Dzięki wsparciu lokalnych władz i sponsorów udało nam się wyremontować pomieszczenie (remiza OSP), które użytkujemy.  Zakupiono szkliwo, lodówkę i wiele potrzebnych rzeczy.

            Są  młode, kreatywne, pełne   chęci i zapału do pracy.     Chcą   ukazywać piękno naszego regionu pielęgnować  kulturę i tradycję.  Poprzez zorganizowanie wystaw, degustacji potraw mają  za cel promowanie  tradycyjnych produktów wiejskich i zdrowego trybu życia, integrację mieszkańców i okolic pobudzenie ich do aktywnego życia

 

Artykuły

Przejdź do - XII Małopolskie Święto Warzyw podczas Targów Warzywnictwa
3 września 2019

XII Małopolskie Święto Warzyw podczas Targów Warzywnictwa

1 września 2019r. odbyła szczególna uroczystość Targi Warzywnictwa podczas XII Małopolskiego Święta Warzyw w Gminie Igołomia-Wawrzeńczyce na płycie lotniska w Pobiedniku Wielkim.

Nasze Koła dumnie reprezentowały swoją działalność i przyszności przygotowane dla zwiedzających sporządzone z "owoców" i dóbr naszej gminnej ziemi.

Przejdź do - XIII Gminne Forum Kobiet
12 marca 2019

XIII Gminne Forum Kobiet

Jak co roku delegacje Pań z koła brały udział w XIII Gminnym Forum Kobiet, które tym razem odbyło się w Złotnikach. Gospodarzmi uroczystości było oczywiście KGW Złotniki, które na ten wieczór przygotowało moc atrakcji i bardzo zaskakującą część artystyczną. Na koniec każda z obecnych Pań otrzymała mały prezencik oraz pięknego hiacynta.

Obszerna relacja znajduje się w ATUALNOŚCIACH

12 lutego 2019

Nowy Zarząd KGW Pobiednik Mały & Wielki

10 lutego 2019r. odbyło się walne zebranie sprawozdawcze z 4 letniej działalności KGW Pobiednik Mały & Wielki. Został wybrany nowy zarząd KGW.

Czytaj więcej o: Nowy Zarząd KGW Pobiednik Mały & Wielki
Przejdź do - Kolejny projekt zrealizowany
11 lutego 2019

Kolejny projekt zrealizowany

Miło nam jest poinformować, że KGW Pobiednik Mały i Wielki stał się bogatszy o profesjpnalne nagłośnienie sceniczne, które z pewnością przyczyni się do organizacji wszelkich uroczystości organizowanych przez to Koło. Zakup ten mógł być zrealizowany dzięki dofinansowaniu ARiMR. Szczególne znaczenie ma taki sprzęt podczas imprez plenerowych, gdzie dobry kontakt z publicznością ma ogromne znaczenie. Z pewnością docenią to uczestnicy corocznych Dożynek Parafialnych oraz goście pozostałych uroczystości.

Gratulujemy świetnego zakupu. Kadra CKiP

Przejdź do - Nowy zarząd KGW Pobiednik Mały i Wielki
11 lutego 2019

Nowy zarząd KGW Pobiednik Mały i Wielki

W dniu 10.02.2019r. odbyło się walne zebranie sprawozdawcze z 4 letniej działalności KGW Pobiednik.

Zostal wybrany nowy zarząd Koła w składzie:

Prezes Anna Dziega
Wice-prezes Tomasz Świstak
Sekretarz Bożena Migas
Skarbnik Bozena Rodak
Członek zarządu Aneta Dudziak
Członek zarządu Julia Serafin
Skład komisji rewizyjnej
Przewodnicząca Dorota Stachaczyk
Członek komisji Marianna Migas
Członek komisji Anna Migdał
GRATULUJEMY

25 stycznia 2019

Regionalne stroje krakowskie dla KGW Pobiednik Mały i Wielki - umowa podpisana.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w dniu 24.01.2019r. została podpisana umowa pomiędzy Stowarzyszenie Korona Północnego Krakowa a Stowarzyszeniem Koło Gospodyń Wiejskich Wsi Pobiednik Mały & Wielki o powierzenie grantu na kwotę 50.000 zł.
Kwota ta w całości zostanie wykorzystana na uszycie regionalnych strojów krakowskich dla członkiń KGW oraz ich dzieci.

Gratulujemy i już nie możemy się doczekać widoku członkiń KGW Pobiednik Mały i Wielki w nowych regionalnych strojach:  Kadra CKiP

10 stycznia 2019

KGW Pobiednik Mały i Wielki dołączyło do ARMiR

Informujemy, że Koło Pobiednik Mały i WIelki dołączyło do ARMiR i otrzymało wsparcie Małopolskiego Oddziału Regionalnego ARMiR na swoją działalność.

Przejdź do - Spotkanie podsumowujące "Działaj Lokalnie"
24 grudnia 2018

Spotkanie podsumowujące "Działaj Lokalnie"

Dnia 17 grudnia 2018 roku odbyło się spotkanie poświęcone podsumowaniu projektów w ramach programu Działaj Lokalnie. KGW Pobiednik Mały i Wielki uczestniczyło w ty wydarzeniu. Wszyscy grantobiorcy otrzymali okazjonalne statuetki i kalendarze symbolizujące ich pierwszoroczny udział w wyżej wymienionym programie.

Przejdź do - Warsztaty piernikowe
12 grudnia 2018

Warsztaty piernikowe

Kolejne warsztaty za nami !!!

Pieczenie pierniczków cieszyło się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród najmłodszych uczestników warsztatów ale również wśród rodziców. Efekty pracy naszych najmłodszych przedstawiamy w fotorelacji. Powstało wiele świątecznych i kolorowych pierniczków. Będzie czym ubierać choinkę:-) wszystko wyszło fantastyczne a radości nie było końca :-)

Szkolenie dofinansowane było z programu Działaj lokalnie Stowarzyszenie Korona Północnego Krakowa

 

Przejdź do - XI Małopolskie Święto Warzyw
7 września 2018

XI Małopolskie Święto Warzyw

Odwiedzający stoisko KGW Pobiednik Mały & Wielki mogli posmakować kołaczy, lecza, chłodnika z pora, który był potrawa konkursową "W porach na wesoło", chleba ze smalcem i ogórkami kiszonymi. Gospodynie w tym roku udekorowały swoje stoisko kolorowymi wrzosami,  paprykami i drewnianymi latarniami. Nie zabrakło również akcentów narodowych.

Galeria

 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie