Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Kochamy CKiP

Ferie z CKiP

Święto Narodowe

I miejsce na Dożynkach Powiatu Krakowskiego

Orkiestra Hejnał w Przegini

Dzień dziecka w CKiP dla najmłodszych

Odlotowe wakacje z CKiP 2019 r.

Nasi aktywni seniorzy

Promocja

Wycieczka KGW

Budynek CKiP

Zegar słoneczny

XIV Gminne Forum Kobiet

8 marca 2020r. w niedzielne popołudnie, idealnie w Święto Kobiet w naszej gminie odbyło się już po raz XIV Gminne Forum Kobiet. Uroczystość miała miejsce w Centrum Aktywności Wsi Tropiszów i oczywiście gospodarzami święta było KGW z Tropiszowa przy współpracy z Centrum Kultury i Promocji w Igołomi-Wawrzeńczycach.

Jak co roku podczas tej uroczystości Panie w sposób szczególny świętują ten dzień. Gospodarze dbają o to by co roku zaskoczyć czymś nowym zacnych gości, tym razem gospodynie przeniosły nas w czasy PRL. Zaproszenie przyjęły Panie: dyrektorki, instruktorki zajęć prowadzonych w CKiP, radne, sołtyski, prezeski stowarzyszeń, przedstawicielki KGW z terenu naszej gminy. Swoją obecnością zaszczyciły nas również: Pani Maria Łakoma - Wiceprezes Krajowego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych, Wiceprezes Zarządu Korona Północnego Krakowa Pani Barbara Kawa, Pani Krystyna Janecka - Wiceprezes Zarządu Małopolskiej Izby Rolniczej, pani Iwona Kubik - Sekretarz Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce oraz Panie piastujące kierownicze stanowiska w naszym Urzędzie Gminy. Równie gorąco zostali powitani Panowie zaproszeni na tą uroczystość, a obecni byli: w imieniu zaproszonego Wice premiera, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Honorowego Obywatela Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce Jarosława Gowina przybył asystent polityczny Pan Krzysztof Kupiec, który złożył życzenia i wręczył każdej obecnej Pani kwiatka, był z nami również Radny Województwa Małopolskiego, Honorowy Obywatel naszej małej Ojczyzny Wojciech Kozak, który odczytał list od zaproszonego Prezesa Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysława Kosiniaka Kamysza, Radny Powiatowy Konrad Szymacha, Wójt Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce Józef Rysak wraz z małżonką, Przewodniczący rady Gminy Pan Stefan Nawrot, Zastępca Wójta pan Henryk Jończyk z małżonką, Zarząd OSP Tropiszów, sołtys Pan Jan Dzięga, Rada Sołecka wsi Tropiszów oraz wszyscy sponsorzy przybyli na tą uroczystość.  

Świętowanie rozpoczęło się prezentacją multimedialną KGW Tropiszów, którą przedstawiła Przewodnicząca Koła Pani Lucyna Semper. Po prezentacji głos zabrał Gospodarz Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce Pan Józef Rysak, który złożył wszystkim obecnym Paniom gorące życzenia, a  na ręce przewodniczącej KGW Tropiszów wręczył bukiet kwiatów wraz z gratulacjami za dotychczasową działalność. Panie z KGW Tropiszów otrzymały również prezent od Marszałka Województwa Małopolskiego Witolda Kozłowskiego. Po ciepłych słowach i życzeniach od przemawiających nastąpiło uroczyste wręczenie podziękowań sponsorom, którzy przyczynili się do uświetnienia tego wydarzenia.

Część artystyczną uświetniły występy dzieci ze szkoły z Tropiszowa tańcząc w pięknych kolorowych strojach tańce ludowe. Gościliśmy również kapelę góralską TACY INNI z Kobyłczyny, która umilała święto kobiet. Należy zaznaczyć, że młodzi muzykanci i ich gra zrobiła ogromne wrażenie na gościach XIV Gminnego Forum Kobiet. Goszcząca u nas Pani Irenka z Gospodarstwa Agroturystycznego „Wiśniowy Gaj” raczyła wszystkich uczestników imprezy lokalnymi specjałami. Na koniec każda kobieta zabrała ze sobą prezent iście z czasów PRL czyli rajstopy i czerwonego goździka.

 

Dziękujemy wszystkim obecnym za wspaniałą atmosferę i zabawę, a gospodarzom gratulujemy organizacji tak wspaniałego Święta Kobiet.

Artykuły

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2020-03-10 12:05przez:
Opublikowano:2020-03-10 00:00przez:
Podmiot udostępniający: Centrum Kultury i Promocji w Igołomi-Wawrzeńczycach
Odwiedziny:4133

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.