Tropiszów

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Koło Gospodyń Wiejskich z Tropiszowa

W dniu 3 grudnia 2014 roku miało miejsce zebranie założycielskie, mające na celu utworzenie Stowarzyszenia: Koło Gospodyń Wiejskich Wsi Tropiszów. Podczas zebrania podjęto uchwałę o powstaniu KGW w Tropiszowie oraz wybrano członków Zarządu i Komisji Rewizyjnej w składzie: 

Zarząd:
Prezes Zarządu - Lucyna Semper 
Wiceprezes Zarządu - Urszula Gas
Sekretarz Zarządu - Anna Marszałek
Skarbnik Zarządu - Halina Słoma
Członek Zarządu - Agata Kukuła
Członek Zarządu - Agnieszka Gas
Członek Zarządu - Anna Lores
Komisja Rewizyjna: 
Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej - Mariola Kokosińska
Członek Komisji Rewizyjnej - Paulina Tretko
Członek Komisji Rewizyjnej - Iwona Tomczyk

Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich Wsi Tropiszów liczy 26 członkiń. Panie deklarują działać zgodnie ze statutem, a także godnie reprezentować i promować gminę Igołomia-Wawrzeńczyce na szczeblu lokalnym, małopolskim mającym na celu podniesienie atrakcyjności województwa małopolskiego. Działalność ma na celu współprace z Stowarzyszeniem Rozwoju Wsi Tropiszów, Radą Rodziców oraz OSP Tropiszów. 

Artykuły

Przejdź do - KGW Tropiszów gospodarzem XIV Gminnego Forum Kobiet
10 marca 2020

KGW Tropiszów gospodarzem XIV Gminnego Forum Kobiet

8 marca 2020r. w niedzielne popołudnie, idealnie w Święto Kobiet w naszej gminie odbyło się już po raz XIV Gminne Forum Kobiet. Uroczystość miała miejsce w Centrum Aktywności Wsi Tropiszów i oczywiście gospodarzami święta było KGW z Tropiszowa przy współpracy z Centrum Kultury i Promocji w Igołomi-Wawrzeńczycach.

To był naprawdę udany dzień. Dzień pełen wrażeń i emocji a dla wszystkich Pań Dzień pełen prezentów.

Jeśli jesteś zainteresowany to odsyłam do zakładki WYDARZENIA CYKLICZNE - FORUM KOBIET. Tam znajduje się cały reportaż wraz z fotorelacją.

Zapraszamy serdecznie.

Przejdź do - Jak Babski to Babski....
27 stycznia 2020

Jak Babski to Babski....

18 stycznia 2020 roku odbyła sie już 6 impreza w babskim gronie. W tym sezonie hasło startowe to ,,piżama party''.

Wieczorem do CAS w Tropiszowie zaczęły schodzić się Panie. Zebrało się super towarzystwo, które stworzyło niezapomnianą zabawę pełną tańca...wygłupów i śmiechu. Organizatorki tej uroczystości dziękowały wszystkim tym Paniom, które zaszczyciły swoją obecnością po raz pierwszy oraz wszystkim tym, które od samego początku, czyli od 6 lat szaleją z nimi.

Czym zaskoczą nas członkinie KGW Tropiszów za rok ??? -  Na to pytanie będziemy musieli poczekać 12 miesięcy

Przejdź do - IV Gminny Wieczór Kolęd i Pastorałek
14 stycznia 2020

IV Gminny Wieczór Kolęd i Pastorałek

W dniu 12.01.2020 roku Koło Gospodyń Wiejskich oraz Ochotnicza Straż Pożarna z Tropiszowa byli gospodarzami tej pięknej uroczystości. KGW współorganizuje ten wieczór od czterech już lat, pomagając przygotowywać poczęstunek dla wszystkich przybyłych gości. W tym roku smak bigosu pieczołowicie przygotowany przez to Koło zachwycił każdego smakosza.

Dziękujemy za pomoc w organizacji urocystości - Kadra CKiP

Przejdź do - XII Małopolskie Święto Warzyw podczas Targów Warzywnictwa
Przejdź do - Dziękujemy za tegoroczne plony - Dożynki 2019 r.
19 sierpnia 2019

Dziękujemy za tegoroczne plony - Dożynki 2019 r.

W dniu 18.08.2019r. w kościele parafialny w Igołomi odbyła się uroczysta Msza Święta, która rozpoczęła świętowanie dożynkowe. Podczas Liturgii poświęcone zostały wieńce i złożone na ołtarzu dary: chleb i wino z sołectw należących do parafii.

W dalszych obrzędach dożynkowych mogliśmy uczestniczyć w Tropiszowie, gdzie KGW przy wsparciu OSP oraz lokalnych sponsorów ugościli każdego przybyłego gościa. Można było częstować się bogatą propozycją ciast i napojów gorących. Swoje kubki smakowe rozkoszować można było tradycyjnym leczo sporządzonym z warzyw uprawianych w Tropiszowie.

Czytaj więcej o: Dziękujemy za tegoroczne plony - Dożynki 2019 r.
Przejdź do - XIII Gminne Forum Kobiet
12 marca 2019

XIII Gminne Forum Kobiet

Jak co roku delegacje Pań z koła brały udział w XIII Gminnym Forum Kobiet, które tym razem odbyło się w Złotnikach. Gospodarzmi uroczystości było oczywiście KGW Złotniki, które na ten wieczór przygotowało moc atrakcji i bardzo zaskakującą część artystyczną. Na koniec każda z obecnych Pań otrzymała mały prezencik oraz pięknego hiacynta.

Obszerna relacja znajduje się w ATUALNOŚCIACH

Przejdź do - 5 lat Babskiego Wieczoru w Tropiszowie
29 stycznia 2019

5 lat Babskiego Wieczoru w Tropiszowie

26 stycznia 2019 r. odbył się Bajkowy Babski Wieczór. To już nasza 5 taka impreza w tak doborowym towarzystwie. Uczestniczki uroczystości nie zawiodły organizatorów i w bajeczny sposób przeistoczyły się w bohaterów znanych bajek. Na uroczystości można było zobaczyć wilki, czerwone kapturki, królewny, księżniczki, koty, pszczółki, wiedźmi, czarnoksiężników, aniołki, czarne koty i wiele wieli innych znanych postaci.

Czytaj więcej o: 5 lat Babskiego Wieczoru w Tropiszowie
Przejdź do - III Gminny Wieczór Kolęd i Pastorałek
9 stycznia 2019

III Gminny Wieczór Kolęd i Pastorałek

6 stycznia 2019r. w Centrum Aktywności Wsi Tropiszów, dokładnie w Święto Trzech Króli odbył się III Gminny Wieczór Kolęd i Pastorałek. 

  
Czytaj więcej o: III Gminny Wieczór Kolęd i Pastorałek
Przejdź do - XI Małopolskie Święto Warzyw
6 września 2018

XI Małopolskie Święto Warzyw

Na stoisku królowały czerwone papryczki i skrzynie pełne smacznych jabłek oraz akcenty biało-czerwone. Odwiedzający smakowali specjałów przygotowanych przez członkinie koła. Były ciasta z owocami, kiszone ogórki i patisonki, tradycyjny "smalczyk" Mus z pora i pierożek pieczony z ciastem półfrancuskim z nadzieniem z pora stał się daniem konkursowym.

Przejdź do - XII Gminne Forum Kobiet w Stręgoborzycach.
12 marca 2018

XII Gminne Forum Kobiet w Stręgoborzycach.

11 marca 2018r. Delegacja Pań z KGW Tropiszów uczestniczyła w XII Gminnym Forum Kobiet. Tegoroczne Forum odbyło się w OSP Stręgoborzyce, a gospodarzami uroczystości było KGW Stregoborzyce. Panie spędziły bardzo miło czas i dziękują za zaproszenie.