Kiermasz Bożonarodzeniowy w Centrum Kultury i Promocji

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

W Centrum Kultury i Promocji 20 grudnia 2015r. odbył się Świąteczny Kiermasz.

To już tylko cztery dni dzielą nas od najpiękniejszych dni w roku-Świat Bożego Narodzenia. Święta zawsze budzą w człowieku nadzieję, a wraz z nią wiele dobra i życzliwości. Ludzie bowiem, dzieląc się opłatkiem, składają sobie życzenia, okazują uczucia, na które nie zawsze starcza im czasu w codziennym życiu.

Boże Narodzenie sprawia, iż stajemy się lepsi i przypominają, że na świecie jest więcej dobra niż zła. Pod hasłem ,,dobra” odbył się tegoroczny kiermasz. Pierwszym punktem były Jasełka przygotowane przez dzieci ze Świetlicy Środowiskowej i młodzież z Kółka Gitarowego pod znaczącym tytułem ,,Uwierzyć”. Do profesjonalnej gry aktorskiej i pięknie wykonanych utworów nawiązujących w swej treści do Świąt Bożego Narodzenia przyczyniły się prowadzące warsztaty panie: Magdalena Pietrzyk-Kozińska oraz Joanna Ruchwa. Zgromadzoni mieszkańcy gminy Igołomia-Wawrzeńczyce oczekiwali z utęsknieniem na rozstrzygnięcie konkursu ogłoszonego przez CKiP, a adresowanego tym razem do całych rodzin. Do konkursu wpłynęło 53 prac, a nagrodzone rodziny z rąk dyrektor Centrum Kultury i Promocji pani Joanny Murek oraz Wójta Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce Józefa Rysaka otrzymały dyplomy i nagrody. Dla wszystkich biorących udział w konkursie CKiP ufundowało dodatkowo słodkie niespodzianki. Kolejną atrakcją był wigilijny stół i zastawione na nim potrawy przygotowane przez panie z KGW w gminie Igołomia-Wawrzeńczyce. Można było popróbować wspaniałych kulinarnych specjałów tych tradycyjnych przekazywanych z pokolenia na pokolenie i tych współczesnych wprowadzonych na stół wigilijny przez młode gospodynie. Wigilia  to przede wszystkim opłatek, poszukiwanie bliskich i radość spotkania się przy stole. Dopiero wówczas jest to największe święto Człowieka. Dodatkiem do całości a może myślą przewodnią były ozdoby świąteczne wykonane przez pracownice CKiP panie Magdalenę Chmielek i Monikę Kluch oraz uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej z Pobiednika Małego. 

Wszystkim którzy włączyli się do przygotowania kiermaszu oraz sponsorom: Urzędowi Marszałkowskiemu, państwu Marzenie i Edwardowi Dziurzyńskim składamy serdeczne podziękowania.

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie