Gratulacje i podziękowania dla Stowarzyszenia "Kuźnia"

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

31 marca 2016 r. przed rozpoczęciem obrad XIII Sesji Rady Gminy Igołomia - Wawrzeńczyce Wójt Gminy Józef Rysak i Przewodniczący Rady Gminy Stefan Nawrot w imieniu Samorządu Gminy złożyli gratulacje i podziękowania dla Stowarzyszenia Folklorystycznego "Kuźnia" z Igołomi za kultywowanie tradycji i folkloru naszego regionu. 

Stowarzyszenie w 2015 r. zdobyło I miejsce w Przeglądzie Pastorałek i Kolęd Ludowych Regionu Krakowskiego w Krzeszowicach. Reprezentowało również naszą gminę w 2015 r. w Szczurowej na  Przeglądzie Zespołów Regionalnych, Kapel, Instrumentalistów, Grup Śpiewaczych i Śpiewaków Ludowych im. Jędrzeja Cierniaka „Krakowski Wianek” oraz   w Dębicy na  XVI Ogólnopolskich  Konfrontacjach Kapel Ludowych i Grup śpiewaczych.

            Słowa uznania i podziękowania otrzymał Daniel Kübler  - prezes  Stowarzyszenia Folklorystyczne  "Kuźnia",  który grając w Dębicy  na heligonce krakowiaki, polki i oberki zdobył trzecie miejsce w kategorii instrumentalista. Na 49 Festiwalu Folkloru Polskiego "Sabałowe Bajania" w 2015 r. w Bukowinie Tatrzańskiej zdobył również III miejsce.  W tym samym roku na XXXIII  Przeglądzie Zespołów Regionalnych, Kapel, Instrumentalistów, Grup Śpiewaczych i Śpiewaków Ludowych  w Szczurowej Daniel  wygrał  II miejsce  na instrumencie "heligonka".

Dziękujemy i gratulujemy

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie