KGW Wawrzeńczyce w III edycji Festiwalu Piosenki Ranczerskiej WIKOWYJCE 2014

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

W drugim tygodniu maja (8.05.2014r.) odbyła się trzecia edycja Festiwalu Piosenki Ranczerskiej "Wilkowyjce".

Miejscem festiwalu była miejscowość Sanniki, położona ponad 30 km na południowy-wschód od Płocka na Mazowszu. W małej wiejskiej miejscowości z wyjątkowymi tradycjami (tutaj przebywał i pracował nad Rondem C-dur Fryderyk Chopin, tutaj także znajduje się piękny zespół parkowo-pałacowy - miejsce spotkań z kultura), prężnie działa Gminny Ośrodek Kultury. Festiwal miał charakter konkursu, którego celem było informowanie o Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich i podnoszenia wiedzy na temat rezultatów PROW. Na zaproszenie Stowarzyszenia Korona Północnego Krakowa do udziału w prezentowaniu gmin z terenu Małopolski należących do Stowarzyszenia Korona Północnego Krakowa oraz pozyskiwanych przez nich funduszach odpowiedziało z aprobatą Centrum Kultury i Promocji w Igołomi-Wawrzeńczycach, a także wójt gminy Igołomia-Wawrzeńczyce pan Józef Rysak. 
* w kategorii kulinaria "Gotuję pro zdrowotnie sięgając po tradycje" - KGW Wawrzeńczyce przygotowało - kociołek warzywny. Jest to sztandarowe danie, którego przepis przekazywano w tej słynącej z uprawy warzyw gminie z pokolenia na pokolenie. Panie z KGW w Wawrzeńczycach idąc z postępem czasu unowocześniły procedurę i dodały innowacyjne składniki do potrawy. Kociołek warzywny już kolejny raz firmuje nasze gminne święto "Małopolskie Święto Warzyw". W przeglądzie potraw pn Kulinarna Wioska w Szczurowej uzyskał także uznanie specjalistów kuchni i pierwsze miejsce w kategorii danie główne. Pani Alicja Duda przygotowała poza konkursem tort przedstawiający logo gminy Igołomia-Wawrzeńczyce przybliżając charakter naszej gminy jej historię i tradycję nie tylko kulinarną. 
Wszystkich konkursowiczów oceniało profesjonalne Jury, które składało się z aktorów serialu "Ranczo" (Piotr Pręgowski - Pietrek, Ewa Kuryło - dyrektorka szkoły, Anna Iberszer - Francesca, Marta Chodorowska - Klaudia córka wójta), z-cy dyrektora Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Renata Zielińska, oraz dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Sannikach - Aleksandra Głowacka. Atmosfera była cudowna. Gwiazdy serialu chętnie rozmawiały z uczestnikami, pozowały do zdjęć opowiadając anegdoty z planu zdjęciowego. KGW z Wawrzeńczyc otrzymało maksymalną ilość punktów 30 i zakwalifikowało się do półfinału. 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie