Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Kochamy CKiP

Ferie z CKiP

Święto Narodowe

I miejsce na Dożynkach Powiatu Krakowskiego

Orkiestra Hejnał w Przegini

Dzień dziecka w CKiP dla najmłodszych

Odlotowe wakacje z CKiP 2019 r.

Nasi aktywni seniorzy

Promocja

Wycieczka KGW

Budynek CKiP

Zegar słoneczny

25 - lecie Koła Gospodyń Wiejskich z Koźlicy

W niedzielne popołudnie 28 stycznia 2024r. Koło Gospodyń Wiejskich z Koźlicy świętowało Jubileusz 25 - lecie koła.

  Na uroczystość przybyli: Wójt Gminy Pan Józef Rysak, zastępca wójta Pan Henryk Jończyk, wiceprezes Wojewódzkiego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Krakowie Pan Bohdan Laskosz, Radny Powiatu Krakowskiego Pan Konrad Szymacha, przedstawiciele Rady Sołeckiej na czele z sołtysem Panem Władysławem Marszałkiem, przedstawiciele Grupy Kolędniczej PASTERZE z Koźlicy. Panie nie mogły obchodzić swojego święta bez koleżanek z KGW z naszej gminy, które przybyły w swoich pięknych strojach (dodając tej uroczystości pięknej oprawy) z ciepłymi życzeniami i wieloma niespodziankami, jak zdjęcia drukowane bezpośrednio na uroczystości. W imieniu wszystkich KGW życzenia i pamiątkowy dyplom przygotowała Przewodnicząca Gminnego Zarządu KGW Pani Eleonora Kusińska. Zaproszeni goście oraz Pan Wójt życzyli Jubilatkom zdrowia, niesłabnącego zapału i wielu sukcesów. Panie usłyszały słowa uznania i wdzięczności za zaangażowanie, kultywowanie i upowszechnianie tradycji ludowych. Jubilatki w uznaniu za społeczną działalność na rzecz środowiska wiejskiego otrzymały Statuetkę Prezesa Zarządu WZRKIOR - ZŁOTY KÓŁKOWICZ. Mimo tego, że Koło z Koźlicy jest niewielkim kołem to gospodynie bardzo chętnie angażują się i godnie promują naszą Małą Ojczyznę w uroczystościach powiatowych, gminnych. Uroczystość prowadziła Pani Agnieszka Wawrzeń wraz z Przewodniczącą Koła Panią Aliną Paluch, która podziękowała osobom bez których to święto by się nie odbyło oraz wszystkim obecnym, że zechcieli uczestniczyć w tak ważnym dla jubilatów wydarzeniu. Po krótkiej części oficjalnej nadszedł czas na część artystyczną z Krakowską Grupą Biesiadną. Występ grupy był tak bardzo ciepło przyjęty, że Panie z kół były żywo zaangażowane i śpiewom nie było końca. Wieczór upłyną w bardzo miłej i równie wesołej atmosferze.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i bardzo rodzinny klimat, a Paniom z KGW Koźlica jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego i czekamy na dalsze jubileusze.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2024-01-30 12:57przez:
Opublikowano:2024-01-30 00:00przez:
Podmiot udostępniający: Centrum Kultury i Promocji w Igołomi-Wawrzeńczycach
Odwiedziny:584

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.