Centrum Kultury i Promocji w Igołomi-Wawrzeńczycach

Otrzymaliśmy dofinansowanie

4 maja 2021

Stowarzyszenie Folklorystyczne Kuźnia otrzymało dotację w ramach programu EtnoPolska 2021, prowadzonego przez Narodowe Centrum Kultury na realizację zadania pt. Grupa Kolędnicza Pasterze z Koźlicy.

Grupa kolędnicza na Koźlicy zawiązała się w 1952 roku i od 70 lat nieprzerwanie pielęgnuje tradycje bożonarodzeniowe. W ich repertuarze znajduje się wiele kolęd ludowych i pastorałek, które przetrwały dzięki Pasterzom. Posiadają oni również szopkę z zestawem 26. lalek oraz stroje: kożuchy, maski, czapki. Z każdym rokiem stan lalek, masek, kożuchów i innych elementów wyposażenia grupy kolędniczej ulega pogorszeniu. Dzięki realizacji projektu zostaną odnowione wszystkie lalki, a Pasterze otrzymają nowe kożuchy (5 szt.), maski (5 szt.), baranice (6 szt.), spodnie (7 par), buty (7 par) oraz strój anioła (alba, skrzydła, peruka, aureola). Dodatkowo odtworzony zostanie strój krakowski: żupan i kaftan z fałdowanym tyłem, koszula i pas.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska 2021.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie