Centrum Kultury i Promocji w Igołomi-Wawrzeńczycach

Strona główna

Najnowsze aktualności

Powiększ zdjęcie
17 stycznia 2020

Już są ......

W dniu  wczorajszym tj. 16.01.2020 r. otrzymaliśmy od Prezesa Stowarzyszenia Folklorystycznego Kuźnia płyty, które w zeszłym roku nagrywali.

Na płycie "Pieśni nabożne ludu krakowskiego" znalazły się aż 33 utwory z informacją gdzie te pieśni powstały.

Wykonawcy: Stefania Gorczyca, Maria Dębska, Monika Dudek, Krzysztof Ryndak, Oaza z Igołomi, Oliwia Głowa, Nikola Semper, Karolina Miśkiewicz, Natalia Grzanka, Aleksandra Wójcik, Agnieszka Czarnik, ZR Mogilanie, Stanisława Gąsior, Katarzyna Radoń, Renata Radoń, Katarzyna Dąbrowska, Bernarda Sukta, Sabina Front, Małgorzata Budek, Iwona Piszczek, Adrianna Słomka, Kopiénioki, Lidia Szopa, Joanna Motylska, Weronika Paluch, Piotr Paluch, Marcin Głowa, Krystian Jędrszczyk, Daniel Kübler

Projekt zrealizowany był przy wsparciu finansowym Powiatu Krakowskiego.

Patronat honorowy: Wójt Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce Pan Józef Rysak, Radny Powiatu Krakowskiego Pan Konrad Szymacha

Gratulujemy

Czytaj więcej o: Już są ......
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
14 stycznia 2020

Konkurs Urzędu Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce

W związku z obchodami 30-lecia samorządu w Polsce Gmina Igołomia-Wawrzeńczyce ogłasza konkurs na "największą/najciekawszą" zmianę która dokonała się na terenie naszej gminy od 1990 roku.
Zmiana ma być widoczna poprzez porównanie archiwalnego zdjęcia z lat 90-tych względem aktualnego stanu tego miejsca/obiektu z roku 2020.
Dlatego też prosimy wszystkich chętnych o zgłaszanie zdjęć z lat 90-tych do konkursu poprzez ich złożenie w sekretariacie Urzędu Gminy bądź w budynku Centrum Kultury i Promocji. Zdjęcia w wersji cyfrowej można przesyłać na adres mailowy:
ug_igwaw@poczta.onet.pl   lub   ckip@poczta.onet.pl
Kapituła konkursu wybierze i nagrodzi 3 najciekawsze zdjęcia przedstawiające obiekt lub miejsce które się najbardziej zmieniło w ciągu tych 30 lat. Wszystkie zdjęcie będą zwrócone właścicielom w tym samym dniu lub najpóźniej po rozstrzygnięciu konkursu. Ogłoszenie wyników konkursu i opublikowanie najciekawszych zdjęć do dnia 17.02.2020r.
Zdjęcia do konkursu można składać do 24.01.2020 do godz. 14.00

Czytaj więcej o: Konkurs Urzędu Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce
Powiększ zdjęcie
13 stycznia 2020

IV Gminny Wieczór Kolęd i Pastorałek za nami

To była naprawdę cudowna uroczystość. Nie skłamię, jak napiszę, że poziom występu naszych gminnych artystów sięgał rangą wysokobudżetowego koncertu.

Czytaj więcej o: IV Gminny Wieczór Kolęd i Pastorałek za nami
Powiększ zdjęcie
10 stycznia 2020

Nasi przyjaciele świętują 10-lecie działalności

W dniu 09.01.2020 roku Warsztaty Terapii Zajęciowej zorganizowały Bal karnawałowy z okazji swojego pięknego Jubileuszu 10-lecia działalności.

To wyjątkowe wydarzenie również dla Nas, bo z każdym dniem, miesiącem, rokiem obserwujemy, dopingujemy i podziwiamy ich fantastyczną pracę. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tej uroczystości.

Do Pobiednika przyjechali także podopieczni z Krakowa z bliźniaczego WTZ i Środowiskowego Domu Samopomocy z Milocice i także z ŚDS z Krakowa.

Z całego serca gratulujemy i dziękujemy za zaproszenie na tak wyjątkowy bal.

Kadra CKiP

Czytaj więcej o: Nasi przyjaciele świętują 10-lecie działalności
Powiększ zdjęcie
7 stycznia 2020

Ferie - lista zamknięta

Niestety już nie ma wolnych miejsc na tegoroczne ferie.

Od godziny 7:00 osoby zainteresowane czekały na otwarcie naszego Centrum, by móc zapisać dziecko.

Szaleństwo zapisów (również telefonicznych) spowodowało, że już o godzinie 8:05 nie było miejsc, a lista rezerwowa zapełniła się równie szybko.

Cieszymy się, ze nasze rokroczne propozycje spędzenia wolnego czasu jest tak bardzo lubiane przez dzieci i ich rodziców. Niestety nie jesteśmy w stanie zapisać wszystkich. Kadra CKiP to tylko 3 osoby i mamy ograniczoną możliwość przyjmowania dzieci.

Mamy nadziję, że znajdą Państwo równie ciekawe propozycje dla swoich milusińskich.

Z pozdrowieniami Kadra CKiP IG-WA

Czytaj więcej o: Ferie - lista zamknięta
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
7 stycznia 2020

Konkurs Kolęd i Pastorałek oraz Przegląd i degustacja potraw świątecznych- WZRKiOR Plac Szczepański w Krakowie

W sobotę 04.01.2020 roku uczestniczyliśmy w konkursie Kolęd i Pastorałek oraz w Przeglądzie i degustacji potraw świątecznych w Krakowie.

Uroczystość rozpoczęła się od godziny 10:00 w siedzibie WZRKiOR na Placu Szczepańskim. Aby nasze stoisko było pięknie przygotowane i wyglądało tak apetycznie jak później smakowało już o 7:30 byliśmy w trasie.

Czytaj więcej o: Konkurs Kolęd i Pastorałek oraz Przegląd i degustacja potraw świątecznych- WZRKiOR Plac Szczepański w Krakowie
Powiększ zdjęcie