Centrum Kultury i Promocji w Igołomi-Wawrzeńczycach

Strona główna


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /template_s04_1/topAdv.php on line 3

Najnowsze aktualności

Powiększ zdjęcie
26 listopada 2021

Uroczysta prezentacja publikacji "Kartki z dziejów Igołomskiego Powiśla" oraz nadanie tytułu "Honorowy Obywatel Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce" redaktorowi naczelnemu publikacji

W dniu 25.11.2021r. w Szlacheckim Dworze Pobiednik odbyła się uroczystość promocyjna drugiego, poszerzonego wydania publikacji "Kartki z dziejów Igołomskiego Powiśla". Wydanie to powstało we współpracy ze Stowarzyszeniem Folklorystycznym Kuźnia, a Prezes Stowarzyszenia - Daniel Kϋbler złożył wniosek o dofinansowanie publikacji z Programu Mecenat małopolski. Pozyskano na ten cel 40.000 zł.

Czytaj więcej o: Uroczysta prezentacja publikacji "Kartki z dziejów Igołomskiego Powiśla" oraz nadanie tytułu "Honorowy Obywatel Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce" redaktorowi naczelnemu publikacji
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
12 listopada 2021

Obchody Święta Niepodległości w tym roku w Dobranowicach

       Uroczystość rozpoczęła się koncertem patriotycznym w wykonaniu zuchów i harcerzy z terenu naszej gminy jak również Orkiestry dętej Hejnał z Igołomi.

Czytaj więcej o: Obchody Święta Niepodległości w tym roku w Dobranowicach
Powiększ zdjęcie
27 października 2021

ZAPOWIEDŹ

Bierzemy udział w akcji „Niepodległa do hymnu”! w samo południe 11 listopada w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Dobranowicach włączymy się we wspólne świętowanie odzyskania niepodległości  – poprzez wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego!

 

„Niepodległa do hymnu” to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, zapoczątkowane w 2018 roku - w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.  Uczcijmy najważniejsze święto i wyślijmy w świat sygnał, że potrafimy zjednoczyć się w tak wyjątkowym dniu dla naszej Ojczyzny!

 

 

Pomysłodawcą i koordynatorem akcji „Niepodległa do hymnu” jest Biuro Programu „Niepodległa”.

Czytaj więcej o: ZAPOWIEDŹ
Powiększ zdjęcie
18 października 2021

Zakończenie projektu

Głównym celem zrealizowanego przedsięwzięcia jest ocalenie od zapomnienia rodzimych tradycji ludowych a tym samym ochrona dziedzictwa kulturowego poprzez zakup strojów i rekwizytów kolędniczych oraz renowację części rekwizytów grupy kolędniczej PASTERZE z Koźlicy, która istnieje bez przerwy od 1952 roku i co roku kolęduje w swojej wsi.

Czytaj więcej o: Zakończenie projektu
Powiększ zdjęcie
14 października 2021

Programuj i baw się z nami - darmowe spotkanie

Europejski Tydzień Kodowania świętujemy także w Wawrzeńczycach organizując bezpłatny pokaz Programowania Python dla Europejskiej Agencji Kosmicznej oraz projektowania Bazy Księżycowej w druku 3D.
Oba konkursy można kontynuować w domu lub w szkole i zdobyć certyfikaty przydatne nawet do świadectwa szkolnego!
Można także zapisać się na Warsztaty Programowania Klocków także w Wawrzeńczycach.
Zgłoszenie przez:
https://www.krainatworczosci.pl/zapisy-na-zajecia
kom: 502 949 099
E-mail: info@krainatworczosci.pl
Czytaj więcej o: Programuj i baw się z nami - darmowe spotkanie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
7 października 2021

Zakończenie warsztatów MasterChef

Dzialo się działo.....moc atrakcji i istne szaleństwo....takie dziś mieliśmy zakończenie warsztatów MasterChef. Pomimo brzydkiej pogody udało się wszystko.
Było troszkę inaczej... nasze zaproszenie przyjęły dzieci ze świetlicy Świetlik i seniorzy realizujący projekt "Jesien życia, wiosna możliwości " ze "Ścieżek współpracy” (międzynarodowy projekt realizowany przez Fundację Fundusz Współpracy finansowany z Europejskiego Funduszu społecznego ).

 

Czytaj więcej o: Zakończenie warsztatów MasterChef