Przepiśnik już w naszych rękach

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
7 listopada 2018

W dniu 07.11.2018r. w Remizie OSP Pobiednik Mały odbyło się spotkanie promocyjne wydawnictwa kulinarnego pt" PRZEPIŚNIK, czyli kuchnia według podkrakowskich Gospodyń Wiejskich"

Przepiśnik to opracowany przez Stowarzyszenie Korona Północnego Krakowa zbiór przepisów na tradycyjne dania, ciasta i przetwory - często już zapomniane, a mające szansę na przywrócenie do życia. Znajdują się w nich również potrawy z aktualnych receptur opracowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z gmin: Igołomia-Wawrzeńczyce, Kocmyrzów-Luborzyca, Michałowice, Wielka Wieś oraz Zielonki.
Przepiśnik pozwoli utrwalić oraz wypromować dziedzictwo kulinarne jako niezmiernie ważną część dziedzictwa kulturowego podkrakowskiej wsi, co przyczynia się do tworzenia wizerunku i promocji regionu. Najważniejszymi podmiotami, które z wielką pasją dbają o zachowanie i podtrzymywanie lokalnych tradycji są Koła Gospodyń Wiejskich.
Składamy wielkie podziękowania dla wszystkich Kół, które udostępniły swoje cenne przepisy.
Dla członkiń KGW Pobiednik Mały i Wielki szczególne wyrazy uznania, za ugoszczenie wszystkich uczestników wczorajszego spotkania.
Za część artystyczną podziękowania trafiają dla Pana Daniela Stasielaka, który zachwycił wszystkich grą na akordeonie (niektórych nie po raz pierwszy).

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie